WIZARDS DDM PRAHA 10 – ATX HIPPOS ŽĎÁR N. S. 3:2

Domácí tým nastoupil s kompletními třemi pětkami a hned od prvních minut převzal aktivitu. Žďárští hráči se však jejich úvodnímu tlaku ubránili a postupně se také začali prosazovat do šancí. Žádnou však neproměnili. Buď neměli dostatek klidu k zakončení, nebo jejich snahy překazil domácí brankář.

Ve dvanácté minutě byl vyloučen Kos a pražský tým nabídnutou výhodu využil přesnou střelou od mantinelu. Po návratu z trestné lavice se Kos dostal do úniku, ale jeho zakončení chyběla přesnost. Do kabin odcházeli domácí s jednobrankovým vedením.

Prostřední třetinu zahájili lépe hráči z Vysočiny, ale svůj tlak ve vyrovnávací branku nepřetavili. A tak udeřilo na druhé straně, a to hned dvakrát. Nejprve žďárští florbalisté špatně vystřídali a nechali nepokrytého soupeřova útočníka, kterému gólové zakončení nečinilo velké problémy. Za dvě minuty to už s týmem Hipposu vypadalo velmi špatně, když Wizards přidali třetí branku.

Žďárští hráči nesložili zbraně a pokusili se s výsledkem ještě něco udělat. Jejich pokusy však zastavoval vynikající gólman domácích. V závěru třetiny dostali hostující florbalisté výhodu přesilové hry, nacvičený signál však Kos neproměnil. To se mu podařilo až v úvodu poslední třetiny, při pokračující výhodě jednoho muže v poli.

Další vyloučení domácích o pár minut později mohlo Hipposu pomoci dostat se na rozdíl jediné branky. Vyložené šance však žďárští střelci spálili. Přesto nesložili zbraně a postupně žďárský tým získával herní převahu.

V branku ji dokázal přetavit beckhandovou střelou O. Zerák, který dvě minuty před koncem snížil. Hned po buly byl však vyloučen Tlustoš a šance na vyrovnání pohasly na minimum. Následovalo vyloučení na druhé straně, a tak po hře ve čtyřech získali hostující hráči v posledních vteřinách utkání výhodu krátké přesilové hry.

Vynutit prodloužení si však nedokázali i přes několik dobrých šancí.

Druhé utkání baráže se hraje v sobotu ve žďárské sportovní hale Na Bouchalkách ve 20.30, případné rozhodující utkání o den později od 13.00 v téže hale.

Branky Žďáru: Kos, O. Zerák. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:1. Třetiny: 1:0, 2:0, 0:2.

Jiří Tlustý