HIPPOS ŽĎÁR – FBC Č. BUDĚJOVICE 9:0

Budějovice přijely oslabeny a na jejich výkonu to bylo znát. Už po půlminutě poprvé inkasovaly, po výborně rozehrané standardní situaci dvojice Melichar – Imramovský. Hipposu se nepovedlo přidat po výborném začátku hned další branku, a tak se v polovině třetiny přelévala hra z jedné strany na druhou.

I Jihočeši si vypracovali několik slibných šancí, ale dobře postavená žďárská branka jejich příležitosti odrážela.
Budějovice dlouho nevzdorovaly

Klid přinesla až osmá minuta, do které žďárští hráči vtěsnali dvě branky v rozmezí. První zajistila pohledná kombinace bratří Zeráků, následovala přesná střela Tlustoše. Poslední gól v této třetině vstřelil po individuální akci Melichar.

Druhá část měla podobný průběh. Již ve druhé minutě orazítkovali tyč budějovické branky Melichar i Imramovský. Odražený balonek ze vzduchu trefil znovu Melichar a tentokrát se mohl radovat ze vstřelené branky. Následně se individuálně prosadil Ondřej Zerák. Skóre této třetiny uzavřel Kos, kterému k brance výrazně pomohl budějovický brankář.

Třetí třetinu dohrával Hippos bezchybným výkonem v obrané fázi, čímž pomohl brankáři Dobrovolnému k čistému kontu. V útoku se prosadili oba bratři Zérákové. Martinovi skvěle přihrál na osmou branku Kos, Ondřej stál na konci kombinace Melichara s Imramovským.

Branky Žďáru: O. Zerák 2, M. Zerák 2, Melichar 2, Tlustoš, Imramovský, Kos, vyloučení 0:1, bez využití. Třetiny: 4:0, 3:0, 2:0.

HIPPOS ŽĎÁR – OREL RTYNĚ 13:3

Rtyně je ohrožena sestupem, a proto se snaží získat body i proti jasným favoritům. Za svým cílem šla jasně hned o začátku a ve čtvrté minutě se ujala vedení. Navíc si nadále připravovala nebezpečné šance. Žďárští florbalisté zapnuli na vyšší výkonový stupeň a na výsledku se to hned projevilo.

O vyrovnání se postaral v desáté minutě Blažek, kterého našel před brankou Imramovský. Vedení na stranu Hipposu převážil M. Zerák, který si při samostatném úniku vychutnal hostujícího gólmana. Vzápětí obránci Rtyně namazali Melicharovi a žďárský kanonýr se nemýslil.

Druhá třetina rozhodla o výsledku zápasu. V páté minutě sehráli domácí výborně přesilovku, na jejímž konci byl Imramovský. O 10 vteřin později po vyhraném buly skóroval Kos, a po dalším vhazování se trefujil Melichar.

Na tyto tři branky nenašli hosté odpověď a po zbytek třetiny se k ničemu nedostali. Naopak žďárští hráči dál navyšovali rozdíl ve skóre.

Ve třetí třetině se hrálo z obou stran uvolněně, i hosté dostali dostatek prostoru na to, aby propastný náskok snížili.

Na jejich branky však měli střelci Hipposu vždy nachystanou odpověď. Desátou branku přidal Tlustoš, o další se postarali Melichar, M. Zerák a Imramovský.

Branky Žďáru: Melichar 3, Imramovský 3, Zerák M. 3, Tlustoš , Kos, Zerák O., Blažek. Třetiny: 3:1, 6:0, 4:2.

Jiří Tlustý