Návrat ztraceného syna. Tak by se dal nazvat příchod dvacetiletého Jakuba Flajsara zpět do kádru extraligových házenkářů Nového Veselí. Na limitovaný přestup do konce letošní sezony jej na Vysočinu uvolnil celek Karviné.

Právě do něj totiž přede necelým rokem talentovaná střední spojka zamířila. Důvod návratu byl poměrně jasný. V Karviné jsem nedostával tolik herního prostoru. Celkem pochopitelně jsem chtěl hrát a nabídka z Veselí mi dávala smysl po všech stránkách,“ vyslovil se Flajsar pro klubový web Sokola.

A pokračoval. „Jsem rád, že jsme se poměrně rychle, ale také snadno domluvili. Současně doufám, že týmu co nejvíce pomůžu.“

Hned v prvním duelu v dresu Nového Veselí se Flajsar postavil do cesty svým bývalým spoluhráčům. Na lídra tabulky však nestačili, v Karviné v neděli prohráli 24:34. „Je docela vtipné, že to zrovna takhle vyšlo. Ještě před týdnem jsem s klukama z Karviné seděl v jedné šatně a v neděli jsem nastoupil proti nim,“ přiznal.

Na zápas se ale těšil. „Určitě to pro mě mělo osobní náboj, to je jasné,“ neskrýval.

Cíle do zbytku letošní hodně nestandardní sezony má dvacetiletá střední spojka jasné. „Chci se dál házenkářsky posouvat a pomoci týmu, jak jen to půjde,“ dodal Flajsar.