Fišar kraloval i přesto, že se musel vypořádat s pořádnou únavou. Teprve v noci se vrátil z juniorského mistrovství Evropy v ploutvovém plavání z Bělehradu. A po obědě už šestnáctiletý český reprezentant závodil znovu. Tentokrát ve Žďárských vrších. A bez ploutví. I tak byl jeho výkon famózní.

„Byl to svižný závod, plavalo se mi dobře, i když jsem měl trochu problémy s orientací. Jak se při dešti dělají kapky od vody, je horší orientace, bójky nejsou moc vidět, chce to najít si nějaký záchytný bod a jet podle něj,“ vysvětloval vítěz. „Konec už byl jen o vůli, ale měl jsem náskok a nemusel jsem se tolik hnát.“

I tak na cílovou bójku dohmátl se čtyřicetivteřinovým náskokem na Jonášovou. „Martina zaplavala velice kvalitně,“ komentoval uznale výkon nejrychlejší ženy, která dokázala červencovou disciplínu vyhrát už pošesté v řadě. „Tentokrát se mi naštěstí nemlžily brýle, takže jsem viděla všechny bójky, protože je důležité udržet směr, aby si člověk nezaplaval. Doufala jsem, že to druhé místo získám,“ věřila si jednatřicetiletá suverénka plaveckých disciplín. „Na první jsem neměla, to jsem viděla od začátku, Dan je dobrej,“ vrátila Fišarovi kompliment.

Druhý nejrychlejší muž - Petr Bezchleba – ztratil na vítěze víc než minutu. „Plavalo se mi lépe než loni, víc trénuji. Ale bylo to dlouhé,“ kabonil se naoko Bezchleba. Třetí dohmátl Vladimír Hájek. Jonášovou na pomyslných stupních vítězů doplnily Lea Šimečková a Ivana Kubická.

Právě Šimečková mírně stáhla náskok Anity Benešové v čele celkového pořadí.

Ovšem nového lídra má mužská kategorie. „Žlutý dres“ dobrovolně svlékl Libor Hudeček, který na Medlově nestartoval. A přes Tomáše Ročárka se přehnal díky bodům za osmé místo dosud třetí Marek Papoušek.

Janošec dotahuje

„Ale stejně se bojím, že o něj brzy přijdu. Tomáš Ročárek a Míra Janošec i s jednou absencí už mi dýchají na záda, takže ten žlutý trikot vidím jako hodně krátkodobou záležitost,“ myslí si Papoušek.

Trasa nedělního závodu vedla od kempu až na druhou stranu rybníka, druhá bójka byla nedaleko mola na straně u hotelu, cíl byl opět u kempu. Podtrženo, sečteno, plavci museli překonat zhruba 1600 metrů. Mnozí ale naplavali víc, ve vlnách totiž nedokázali udržet ideální směr.

Stejný problém mohou mít i 9. srpna. To je čeká vrchol ročníku – olympijský triatlon na Velkém Dářku.