Ve finále Českého poháru totiž vedli zkraje druhé půle nad favorizovanou Plzní o sedm branek. Nakonec ale slavila triumf zkušenost obhájce extraligového mistrovského titulu. „Taková prohra nás neskutečně bolí,“ neskrýval kouč Nového Veselí Peter Kostka.

Jeho svěřenci si dvě třetiny zápasu počínali na jedničku a tahali za delší konec provazu. „Takticky jsme byli na Plzeň perfektně připraveni. Dá se říci, že jsme ji čtyřicet minut prakticky k ničemu nepustili,“ připomněl.

Především v defenzivě pracovali hráči Sokola jako dobře promazaný stroj. „Tak výbornou obranu jsme v letošním ročníku ještě nepředvedli. Eliminovali jsme plzeňský útočný systém, dařilo se nám rovněž v útočné fázi,“ lebedil si.

Čtyřbrankový poločasový náskok 13:9 se třemi brankami v řadě během úvodních pěti minut druhého dějství takřka dvojnásobně rozrostl.

V té chvíli ovšem přišel klíčový okamžik zápasu. Trenéři Plzně začali v okamžiku držení míče hrát bez brankáře a najednou každá jejich akce končila gólem. „Počítali jsme s tím, že k této variantě sáhnou. I přesto jsme to ale nedokázali řešit. Nutno dodat, že to zkušení hráči Plzně sehrávali výborně,“ vysekl poklonu.

Sebevědomí házenkářů Veselí šlo rapidně dolů, navíc se jim přestalo dařit také v útoku. „Najednou jsme se nedostávali do rychlého útoku, čímž jsme ztratili optimální tempo,“ všiml si kouč Sokola.

Po výsledku 27:24 se ze zisku poháru radoval celek Plzně. „Na chlapce jsem přesto hrdý. Rozhodly detaily a zkušenosti soupeře, který nás herně nikterak nepřehrál. Speciální poděkování patří také našim úžasným fanouškům,“ zdůraznil.

Už nyní ve Veselí hledí do budoucnosti. „Ukázalo se, že jsme na správné cestě. Nyní ovšem bude důležité náš progres pravidelně potvrzovat,“ dodal Kostka.