Fantazie! Nové Veselí předvedlo skvělý obrat

Nové Veselí – Zvládli to. Házenkáři Nového Veselí nutně potřebovali v sobotním zápase 18. kola extraligy doma zdolat Hranice.

20.2.2017

VYDŘELI BODY. Házenkáři Nového Veselí (v modrém) vybojovali proti Hranicím nesmírně cenné dva body. O své výhře přitom rozhodli až v úplném závěru zápasu. Svěřenci kouče Pavla Hladíka tak přiživili své šance na postup do play off.Foto: Deník/Jaroslav Loskot

V utkání několika obratů domácí skvěle zvládli koncovku a v tabulce svého soupeře bodově dostihli.

N. VESELÍ – HRANICE 29:24

V totálně našlapané ZDT Aréně panovala ještě před začátkem zápasu skvělá atmosféra, o kterou se rovným dílem zasloužily fanouškovské kotle obou sobotních soupeřů. Začátek zápasu lépe vyšel hostujícím Hranicím, které si až do 10. minuty udržovaly mírný náskok. Těsná osobní obrana, které velel zkušený Zemánek, dělala Novému Veselí velké problémy. Do vedení se domácí dostali až ve 13. minutě po brance Nejdla. Ve zbytku prvního poločasu se držel nováček ve vedení, do poločasové pauzy se týmy odebraly za stavu 13:12 pro Nové Veselí. „Vstup do utkání nebyl podle našich představ, ale po úvodní desetiminutovce se to začalo otáčet. Pak jsme hráli to, co jsme si řekli a zápas jsme měli pod kontrolou," těšilo trenéra Pavla Hladíka.

Jeho svěřenci si však ponaučení ze špatného vstupu příliš k srdci nevzali. Po změně stran jim totiž začala váznout souhra, k čemuž se přidala také špatná střelba. Hranice se dostaly na koně a ve 45. minutě svítil na světelné tabuli stav 19:22. „Špatné vstupy do poločasů nás trápí delší dobu, musíme se na to zaměřit. Přijde mi, jakoby hráči zapínali hlavy až po pár minutách hry, což není dobře," vadí Hladíkovi. Závěrečná čtvrthodina utkání nabídla snad vše, co může kvalitní zápas divákovi poskytnout. První klíčový okamžik přišel ve 46. minutě, kdy byl vyloučený hostující Zemánek. Tím ztratila obrana Hranic svůj pilíř a Nové Veselí během dvou minut srovnalo tříbrankovou ztrátu. „To byl ohromně důležitý moment. Dokázali jsme využít přesilovku a vrátili jsme se do hry. Zemánek ale ukázal, že i ve svých letech je to nesmírně kvalitní hráč," všiml si kouč Nového Veselí.

Druhý klíčový okamžik přišel v 52. minutě za stavu 22:22. Štohanzl lehce podklouzl a nešťastně, ale také hodně nešetrně sestřelil hostujícího Mičkala. Nemohlo následovat nic jiného než červená karta pro Štohanzla, otřesený Mičkal už do utkání nezasáhl. Nové Veselí v tu chvíli hrálo už o jednoho hráče oslabené, takže se hostům rýsovala výhoda dvou mužů v poli. Jenže jejich nejlepší střelec v zápase Tůma neudržel nervy na uzdě a vyfasoval také dvě minuty. „Hrát ve čtyřech proti šesti, to by bylo hodně složité. Tím, že Hranice šly do pěti, nám hodně pomohly, oslabení jsme sehráli dobře a udrželi jsme nerozhodný stav," pochvaloval si Pavel Hladík.

Šest minut před koncem poslal domácí do vedení Chosik, chvíli nato Dolejší zvýšil na 25:23, navíc se dvěma skvělými zákroky blýskl gólman Schams. V 57. minutě přišlo definitivní rozhodnutí. Nejprve Sekulič zvýšil už na rozdíl tří branek a za okamžik musel ze hřiště opět Zemánek. Domácí tak dohrávali poslední dvě minuty v početní výhodě a dalšími dvěma góly zápas uzavřeli na konečný výsledek 29:24. „Pro nás neskutečně cenné body, které nás nechávají ve hře o play off. Tabulka se teď hodně srovnala, pokud bychom s Hranicemi prohráli, dostali bychom se tam, kam jsme nechtěli," prohlásil lodivod Nového Veselí, jehož ovečky čeká příští sobotu další zásadní duel na půdě předposlední Kopřivnice. „Pro nás je teď každý zápas bojem o všechno. Bude rozhodovat každý bod, který získáme, dva body s Hranicemi by nás měly uklidnit," dodal Hladík.

Sestava a branky: Schams, Studený – Sekulič 6/1, Štěrba 6/4, Nejdl 4, Dolejší 4, Melichar 3, Bartůněk 2, Skalický 1, Štohanzl 1, Chosik 1, Ptáčník 1, Valoušek, Suchánek, Přibyl, Nedvěd. Rozhodčí: Kosa, Švidernoch. Vyloučení: 3:5, ČK: 52. Štěrba (N. Veselí). Diváci: 500. Poločas: 13:12.

Další výsledky 18. kola: Zubří – Lovosice 36:20, Dukla Praha – Karviná 36:31, Litovel – Jičín 31:24, Kopřivnice – Brno 26:24, Plzeň – Fr.-Místek 39:28.

12. Litovel 18 3 0 15 499:574 6

Program 19. kola: Kopřivnice – N. VESELÍ, Jičín – Dukla Praha, Brno – Litovel, Lovosice – Plzeň, Karviná – Zubří, Fr.-Místek – Hranice.

Autor: Tomáš Pohanka

20.2.2017 VSTUP DO DISKUSE

Ve Žďáře se utkají nejlepší čeští šipkaři

Dětem už dluží více než sto padesát tisíc na výživném

Vánoce jsou finančně náročné. Úvěr ale může být špatným pánem

Podle finančních poradců ale i psychologů by úvěry měly sloužit k nákupu jen těch věcí, které nezbytně potřebujeme. Nemá cenu se neúměrně zadlužit a kvůli hezkému Štědrému dni si pak znepříjemnit celý rok. Praxe ale také ukazuje, že mnohé domácnosti si kvůli nedostatečné finanční rezervě nemohou tuto úvahu dovolit.

NAŠI PRVŇÁCI: Představujeme žáky z 2. ZŠ v Novém Městě na Moravě

Žďársko - Žďárský deník přináší čtenářům nový seriál Naši prvňáci. Jeho prostřednictvím bude představovat tabla jednotlivých prvních tříd základních škol na Žďársku, a to až do pololetního vysvědčení. Rodiče a blízcí žáků každou středu na straně 4 a na webu najdou prvňáčky ze Žďárska. Deník si tak mohou koupit na památku. Nyní se představují žáci z 2. ZŠ v Novém Městě na Moravě.

Návrh na přání: 3 varianty malé kuchyně a jídelny

O návrh kuchyně a jídelny nás tentokrát požádala paní Kolodějová, jejíž domek je teprve ve fázi stavby. To je nejvyšší čas zvážit, jak prostor uspořádat, vybavit a barevně sladit, aby vše vyhovovalo nejen majitelčiným přáním, ale aby byla samotná kuchyně praktická a příjemně se v ní vařilo.

V Meziříčí naposled ukážou dakarský speciál

Velké Meziříčí – Fanoušci závodníka Tomáše Ouředníčka a automobilového sportu vůbec mají ve středu poslední šanci zblízka si prohlédnout Ouředníčkův závodní speciál Ford Ranger, než se vydá na Rallye Dakar 2018.