EXTRALIGA DOROSTU

NOVÉ VESELÍ – KARVINÁ 24:36

Prvoligoví dorostenci Nového Veselí odehráli prvních 25 minut utkání velmi dobře a byly svému soupeři rovnocenným soupeřem. „Před utkáním jsme si řekli, že pouze výborným kolektivním výkonem můžeme s tímto soupeřem uhrát přijatelný výsledek. To se nám převážnou část první půle dařilo. V posledních pěti minutách jsme však udělali několik chyb a soupeř je okamžitě potrestal,“ komentuje výkon svých svěřenců asistent trenéra Petr Najman.

Ve druhém poločase se házenkáři Nového Veselí ke kolektivní hře již nevrátili. Snažili se prosazovat spíše individuálně a to proti skvělé obraně soupeře neslavilo úspěch a v šesté minutě vedli hosté z Karviné rozdílem devíti branek. V následujících minutách domácí hru zlepšili, ale podařilo se jim snížit pouze na rozdíl šesti branek. V závěru utkání Novoveselským docházeli síly a soupeř tak lehce zvýšil na konečných 24:36.

„Utkání se rozhodovalo koncem prvního a začátkem druhého poločasu. Tento úsek jsme nezvládli a prohráli ho 1:10. Hosté mají skvěle vybavené hráče, kteří jsou rychlý, umí kombinovat a nedělá jim problém individuálně se prosadit. Držet krok s nimi můžete pouze kolektivním výkonem s maximálním nasazením každého hráče. I přes toto všechno je pro nás výsledek velmi krutý. Hra na palubovce tomuto výsledku neodpovídala,“ dodal k utkání hlavní trenér Ladislav Materna.

Branky N. Veselí: Bláha 2, Pavel Najman 7, Klíma 3, Šůstek 6, Kovařík 2, Kazatel 1, Prokop 1. Poločas: 14:18.