Nuclears prošli obměnou kádru a výrazně posílili na nadhozu. Do týmu přišel z Tempa Praha Jake Rabinowitz, od brněnských Hrochů se vrátil domů Lukáš Hlouch. Oba reprezentanti z nedávného World Baseball Classic v Japonsku.

Třebíčští baseballisté absolvovali o víkendu generálku na extraligu. Ve třech utkáních dokázali porazit München Haar Disciples 5:1, 3:1 a 5:0. „Na pálce jsme měli hodně kvalitních nástupů proti dobrým nadhazovačům a byli jsme si schopni zajistit dostatek doběhů na výhru,“ byl spokojený trenér Jeff Barto, další z účastníků WBC.

Česko reprezentovala hned čtveřice hráčů Třebíče. Na snímku zleva: Jake Rabinowitz (nová posila Nuclears z Tempa), hrající trenér Jeff Barto, Lukáš Hlouch (odchovanec Nuclears, letos se vrací do klubu), Marek Krejčiřík (třebíčský odchovanec).
OBRAZEM: Sledovali jste české baseballisty? Výrazně se zapsali i hráči Nuclears

Vloni postoupili Třebíč Nuclears poprvé v historii do extraligového play-off. Minimálně stejný výsledek by si přáli i pro novou sezonu. „Kluci odvedli v přípravě tvrdou práci. Myslím, že máme tým, se kterým jsme schopni vyhrávat a jsem přesvědčen, že bychom měli znovu postoupit do play-off,“ věří Barto.

Letošní baseballová sezona bude mít i vrcholnou tečku, když se v Česku uskuteční v září mistrovství Evropy. Jedna ze základních skupin se uskuteční i v Třebíči, kde se střetnou Itálie, Velká Británie, Maďarsko a Švédsko.