BK ŽĎÁR N. S. – CHRUDIM 68:47

Chrudimský trenér naordinoval svým svěřencům zónový typ bránění. Naopak domácí celek vyrukoval s tradičně agresivní osobkou. Od samého začátku nebylo ani jedno z mužstev schopno najít recept, jak pravidelně překonávat postavenou defensivu.

„Na tréninku jsme se na zónu speciálně připravovali, v zápase jsme to však neuměli prodat. Nedařilo se nám dostat míč do rohu, a proto nemohlo ve správný čas dojít k probíhání křídel a výměně pivotů. Navíc se netrefil nikdo z dálky,“ viděl nedostatky v útoku kouč Jiří Bříza. Naštěstí měla v útoku stejné problémy také Chrudim, a tak byl po deseti minutách na světelné tabuli kuriózní stav 9:10.

Druhou periodu načali lépe hosté. Ti po dvou zásazích odskočili na rozdíl pěti bodů. Poté se však konečně probral také Žďár. Vypíchnutím několika míčů zavelel k obratu Ondráček, čímž umožnil pro sebe a své spoluhráče lehké body z protiútoku. A když se k němu přidal za trojkovou čarou přesný Králíček, byla z toho dvanáctibodová šňůra.

Po přestávce žďárští pokračovali v nastoleném trendu a neustále zvyšovali svoje vedení. Symbolickou tečku za duelem udělala v posledních vteřinách trojka Honzy Zezuly, kterou korunoval svůj povedený výkon.

„Moc se nám nedařilo, ale příkladnou bojovností všech hráčů jsme dovedli utkání do vítězného konce,“ těšilo Břízu.

Body: Rosecký 15, Zezula 12, Ondráček 9, Králíček 8, Pospíšil 7, Malec 5, Vencálek 5, Veselý 4, Šafránek 2, Danko 1. Čtvrtiny: 9:10, 20:11, 19:13, 20:13. Poločas: 29:21.

BK ŽĎÁR N. S. – PODĚBRADY 79:51

Poděbrady, topící se v sestupových vodách, přijely posilněny vítězstvím v Pelhřimově. Po povinné výhře nad posledním klubem druhé ligy chtěly dobýt i druhý tým z Vysočiny.

Jejich snaha ale vzala záhy za své. Domácí opanovali trojkovou explozí Roseckého s Vencálkem první čtvrtinu. V té si vypracovali šestnáctibodový odstup, který předznamenal další vývoj střetnutí.

Následujících dvacet minut se Středočeši drželi a místy dotahovali vedení Žďáru. Poslední úsek hry však znovu jasně patřil domácím. Proti viditelně unaveným hostům ji vyhráli 24:8 a zaslouženě zvítězili vysokým rozdílem.

„Hosté na nás opět vyrukovali se zónou. Kluci ale předvedli ten nejlepší recept na ni. Dokonale ji rozstříleli deseti trojkami. První čtvrtina vyšla celé základní pětce. Vypíchnout musím naši obranu. Za víkend jsme inkasovali jen 98 bodů,“ byl spokojen žďárský kouč.

Body: Ondráček 15, Rosecký 15, Vencálek 11, Pospíšil 10, Veselý 9, Šafránek 8, Danko 4, Zezula 4, Králíček 3. Čtvrtiny: 27:11, 14:15, 14:17, 24:8. Poločas: 41:26.