„Takhle dlouho ještě žádná disciplína netrvala,“ potvrdil organizátor dvanáctiboje Jiří Šustr.

Důvod? Nepodařilo se zamluvit dva dny po sobě. A kvůli velkému zájmu musel Šustr přidat ještě třetí termín.

Celkem se tak na dvou drahách velkolosenického sportovního areálu U pily postupně vystřídalo 144 soutěžících. V tomto případě rekord nepadl. I na únorový bowling přišlo více lidí – přesně 151.

A opět vyčnívali domácí kuželkáři. To už je tradicí. Letos se pořádně zviditelnili Vít a Romana Dohnalovi. Ti se stali teprve druhou manželskou dvojicí, které se podařilo společně ovládnout pořadí disciplíny.

Přidali se tak k Jiřímu a Monice Uchytilovým, kteří si v roce 2004 udělali rodinnou show z koulařského sedmiboje.

Loni Dohnalové chyběla k absolutnímu vítězství v disciplíně jediná kuželka. Tehdy těsně podlehla Ivaně Jelínkové mladší. Na tu letos zbylo „až“ třetí místo.

A sklonit před soupeřem se musel i Martin Rosecký, loni nejlepší z mužů. Letos se o druhé místo podělil s Jiřím Kasalem. Přesto netruchlil. „Druhé místo mi stačí. Hlavní je, že to vyhrál někdo z domácích. Je vidět, že ty kuželky tady hrajeme a umíme,“ prohlásil Rosecký.

Výsledky 5. disciplíny ŽLM – kuželky (2 x 20 do plných): Muži: 1. Vít Dohnal 234, 2. Martin Rosecký 229, 3. Jiří Kasal 229, 4. Jiří Ročárek 220, 5. František Slovák 207. Ženy: 1. Romana Dohnalová 216, 2. Radka Šimečková 203, 3. Ivana Jelínková ml. 202, 4. Ivana Jelínková st. 192, 5. Světlana Konečná 181.

---------------

Dvanáctiboj pokračuje přespolním během

Jen týden po vyvrcholení kuželek se dvanáctibojaři uvidí znovu. Tentokrát se v neděli 26. dubna sejdou na startu náročného krosu.

V 10 hodin se po startovním výstřelu vydají na téměř desetikilometrový běh terénem do Račína.

Start je na parkovišti pod žďárským městským úřadem. Atleti se musí na místě zaregistrovat do 9.45. Cíl je na hrázi račínského rybníka Jordán. Loňské prvenství obhajují Petr Hubáček a Marie Milíčková. Další informace na webu zrliga.zrnet.cz.