Házenkáři Nového Veselí v sobotu zvládli především po psychické stránce náročný úkol a předposlední Hranice doma v rámci 19. kola zdolali čtyřbrankovým rozdílem 27:23.

Po předchozích třech prohrách v řadě nebyli házenkáři Sokola v ideálním rozpoložení. „Bojovali jsme především sami se sebou. Byla cítit nervozita, která ale vyplývala z toho, jak moc jsme chtěli uspět,“ pozoroval trenér Veselí Peter Kostka.

V sobotním utkání se musel obejít bez řady opor. „Dlouhodobě zraněný je Burnazovič, k němuž přibyl ve výborné formě hrající Tomášek. Dořičáka k utkání nepustila Litovel a trest za vyloučení v Brně si odpykával lídr týmu Adam Ptáčník,“ vypočítával ztráty.

Slovenský kouč neskrýval, že se sobotní duel odehrával přesně v obráceném gardu, než by si přál. „Naším největším problémem byla produktivita v koncovce. Poločas jsme vyhráli o pět branek, ale náš náskok mohl být úplně klidně i dvojnásobný.“

Na druhé straně hřiště zase Hranice brnkaly na nervy svého soupeře zdlouhavými útočnými akcemi. „Dokázali jsme třeba minutu jejich útok perfektně ubránit, jenže pak přišla zbytečná chyba, nebo laciný gól v naší síti,“ mračil se Kostka.

Závěr zápas však jeho ovečky doslova silou vůle zvládly a po výhře 27:23 jsou už jednou nohou ve vyřazovací části. „Ve sportu bývá ten poslední krok vždy nejtěžší. V našem případě to platí dvojnásobně, protože jsme stále příliš mladí a nezkušení,“ zdůraznil.

Tvrdě vydřené vítězství však může mít pro mladý celek pozitivní efekt. „Zvládli tlak okolí, ale i boj sama se sebou. Tahle skvělá parta ukázala, že má silný charakter a nenechá se jen tak zlomit,“ usmíval se Kostka.

Už ve středu čeká na házenkáře Nového Veselí další velká výzva. Od 17.00 sehrají na neutrální půdě v Karlových Varech finále Českého poháru proti favorizované Plzni. Vybojují další historický úspěch klubu?