K udržení třetího místa BK stačí porazit sestupem ohrožené Svitavy nebo o play off bojující Chrudim. „Musím uznat, že soupeři byli o víkendu lepší. Naše obrana nebyla tolik koncentrovaná jako obvykle a domácí střelci ji za to trestali," shrnul kouč Jaroslav Sedlák a dodal: „Příště to musíme doma odčinit. A kdoví, třeba ještě můžeme začít play off doma." Tato varianta ale nastane jen tehdy, pokud Žďár dvakrát vyhraje a Jihlava podlehne jak v Přelouči, tak v Jičíně.

ŽIŽKOV ŽĎÁR N. S. 90:73

Úvod sice patřil Žižkovu (6:0), ale Šafránek s Malcem rychle vyrovnali na 8:8 a misky vah se začaly překlápět na žďárskou stranu. Na začátku druhého období BK vedl po sedmibodové šňůře 22:26, jenže to bylo v zápase naposledy. Pražská dvojice Malý-Lev si vzala zbytek čtvrtiny na starosti a zařídila obrat na 44:35. „Nebyli jsme schopní je ubránit. Rozhodčí všechny naše obranné zákroky pískali a Žižkov se z čáry trestných hodů nemýlil," ohlédl se trenér Sedlák za zřejmě rozhodující pasáží.

Po přestávce se reprezentanti Vysočiny snažili něco ze své ztráty ukrojit. Nejblíže srovnání byli po sedmi bodech Roseckého ve 27. minutě (59:56), jenže pak se jejich soukolí zadrhlo. Domácím v tu chvíli začaly padat do koše i těžké střely a rázem bylo po nadějích.

Body Žďáru: Bubák 16, Rosecký 16, Šafránek 10, Malec 8, Vavřínek 6, Vencálek 6, Socha 4, Strážnický 4, Pospíšil 3, Ondráček, Seidler, Zezula. Fauly: 18:28. Trestné hody: 31/25 16/11. Trojky: 5:2. Čtvrtiny: 19:22, 25:13, 25:27, 21:11.

M. BOLESLAV ŽĎÁR N. S. 103:81

Vysoké boleslavské věže se proti drobným postavám Žďáru rozehráli až v 6. minutě. Do té doby byl BK jasně lepší a domácí nevěděli, kam dřív skočit (4:9, 6:15, 11:20). Jenže pak se karta obrátila. Útočný systém Mladé Boleslavi začal vycházet na jedničku s hvězdičkou a koš Žďáru se pro její hráče stával čím dál tím snadnější kořistí. Ve třech čtvrtinách po sobě domácí zatížili bodové konto minimálně 26 body, což vyústilo ve dvacetibodovou ztrátu BK 82:62. „Kombinace rychlého rozehrávače, kvalitních střelců za tři body a čtyř těžkých více než dvoumetrových pivotů se pro nás stala prakticky neřešitelnou. Naší jedinou nadějí byl rychlý protiútok, jenže to by muselo být co doskakovat," pokrčil rameny Jaroslav Sedlák.

Body Žďáru: Strážnický 18, Bubák 15, Rosecký 12, Vencálek 11, Malec 8, Vavřínek 6, Šafránek 5, Pospíšil 3, Socha 3, Ondráček, Zezula. Fauly: 28:24. Trestné hody: 29/23 36/21. Trojky: 10:4. Čtvrtiny: 28:28, 28:14, 26:20, 21:19.

1. J. Hradec B 20 17 3 1764:1398 37

2. Vys. Jihlava 20 15 5 1671:1368 35

3. ŽĎÁR N. S. 20 13 7 1550:1454 33

4. Ml. Boleslav 20 11 9 1666:1498 31

5. Přelouč 20 11 9 1483:1484 31

6. Chrudim 20 11 9 1485:1499 31

7. Žižkov 20 10 10 1570:1550 30

8. Jičín 20 9 11 1538:1583 29