Již patnáct bodů má celek z Vysočiny po předposledním kole první poloviny základní části a zaslouženě se dál vyhřívá na druhém místě tabulky. Cesta k sobotnímu vítězství však nebyla jednoduchá.

„Byl to naprosto mimořádný zápas, Kopřivnice výborně eliminovala naše největší hrozby, navíc si přivezla početný i hlučný kotel fanoušků. Museli jsme hodně improvizovat, v závěru hráči zkoušeli i nenacvičené kombinace. Po Lovosicích jsem si myslel, že nic horšího už nás na podzim nečeká, ale nyní se ukázalo, že je tu ještě jeden kvalitnější soupeř, proto si těch bodů hrozně moc ceníme,“ usmíval se spokojený kouč Nového Veselí, kterého moc nepotěšil fakt, že se s Kopřivnicí jeho svěřenci utkají také ve čtvrtfinále Českého poháru. Hrát se bude opět v ZDT Aréně, zřejmě ve středu 5. prosince.

„Z toho vůbec nadšený nejsem, protože oni mají hráče menšího vzrůstu, hrají neuvěřitelně trpělivě, ale účelně, bude to v každém případě další obtížný zápas, v němž ale budeme chtít znovu uspět,“ zdůraznil Pavel Hladík.

Klíčové zákroky

Největší podíl na sobotní výhře házenkářů Veselí měl bezpochyby gólman Vít Schams. Ten předvedl vynikající zákroky v úplném závěru zápasu, díky čemuž udržel nerozhodné skóre, v čase 59:25 pak mohl rozhodnout legionář Josip Kezič. Gólman Sokola však zaznamenal ještě jeden úspěch, ve 24. minutě totiž využil risku strážce svatyně hostů a střelou přes celé hřiště sám skóroval!

„Tento zápas jen potvrdil, jak je letos extraliga vyrovnaná. Věděli jsme, že to bude náročný zápas, boj o každý balon, což se potvrdilo. Pro všechny to byla obrovská dřina, bojovné a tvrdé utkání, které se ale muselo divákům líbit. Vyhrál šťastnější tým,“ řekla po zápase opora Nového Veselí mezi třemi tyčemi.