ŽĎÁR N. S. - ŠUMPERK 1:8

Necelou polovinu zápasu drželi hokejisté Žďáru v souboji se suverénem letošního ročníku třetí nejvyšší soutěže naději na případný bodový zisk. V prostřední části však hráči Šumperku potvrdili své kvality a čtyřmi brankami utkání rozhodli ve svůj prospěch. Po prohře 1:8 tak Plameny ztrácí na poslední postupové místo do play-off už osm bodů. Do konce základní části přitom zbývá pouze posledních sedm zápasů.

„První třetinu jsme proti nesmírně kvalitnímu soupeři odehráli dobře, nenechali jsme se pobláznit a takticky to bylo od kluků dobře zvládnuté,“ chválil své ovečky za výkon v úvodní dvacetiminutovce trenér Plamenů Radek Haman.

Na Nikolu Sekuliče (v červeném dresu) si dávala obrana Plzně (v modrém) velký pozor.
Podruhé už házenkáři Nového Veselí senzačního výsledku nedosáhli

„Po třetí inkasované brance jsme se ale nechali strhnout, když hráči podlehli tomu nepříznivému výboji zápasu. Hosté tak mohli chodit do přečíslení a to tak kvalitní mančaft umí potrestat. Vysoká prohra samozřejmě mrzí, ale Šumperk ukázal, že není na čele tabulky náhodou,“ doplnil Haman.

Branky a nahrávky: 20. Jícha (Spálovský, Heinrich) – 4. Gewiese, 13. Jaroš (Gewiese, Kabelka), 25. Kofrň (Gewiese, Vachutka), 28. Gewiese (Spratek, Kabelka), 35. Drtil (Pokorný), 39. Vachutka (Milfajt), 45. Jaroš (Sedlák, Milfajt), 59. Pokorný (Hroch). Rozhodčí: Maťašovský – Křivohlavý, Klouda. Vyloučení: 6:3. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1. Třetiny: 1:2, 0:4, 0:2. Žďár nad Sázavou: Sláma – Kališ, Kadleček, Pleva, Spálovský, Koželuh, Doležal – Adam, Medek, Wasserbauer, Prokš, Čermák, Jícha, Chlubna, Gregar, Bureš, Heinrich, Kovářů, Ferda.