VESELÍ N. M. – VELKÉ MEZIŘÍČÍ 28:25

Poprvé v jarní části se sešel velkomeziříčský celek takřka kompletní. Do utkání vstoupil sebevědomě a držel si náskok (0:3, 5:7, 7:9, 11:12, 13:14).

Defenzivní činnost však tentokrát nebyla jeho silnou stránkou. Houževnatý domácí tým se držel neustále na dostřel, když se prosazoval zejména z prostorů křídel a přesnou střelbou trestných hodů. „V závěru prvního poločasu jsme nevyužili přesilovou hru a Veselské následně dokázaly srovnat stav,“ litoval kouč Sokola Vincenc Záviška.

Po změně stran přidali domácí na důrazu, začali se častěji prosazovat jak v rychlém protiútoku, tak zejména střelbou ze střední vzdálenosti, a vytvořili si tříbrankové vedení (22:19).

„Prapor našich barev v této fázi drželo střelecky pouze duo Anna Gebre Selassie a Denisa Hladíková, což bylo na bojovného soupeře žalostně málo. Neexistující rychlý protiútok, mizerná střelecká potence z prostorů křídel a zejména děravá defenzivní činnost nás limitovaly v možnosti srovnat nepříznivý stav.“

V závěru ještě Velkému Meziříčí svitla naděje, avšak dvě zahozené brankové příležitosti zmařily možnost pomýšlet na lepší výsledek. Domácí taktickou hrou v závěru již nepřipustili žádné pochybnosti o svém vítězství.

Sedmimetrové hody: 6/6:5/4. Vyloučení: 2:5. Velké Meziříčí: Simandlová - Gebre Selassie 11/3, Hladíková 6, S. Necidová 3, Kupová 2/1, Rousová 2, Valentová 1, D. Svobodová, Bártová, Salašová, Novotná. Poločas: 15:15.