Pro noveveselské dorostence byl turnaj první herní přípravou na jarní část soutěžního ročníku. „Od prosince jsme tvrdě pracovali na fyzičce, která je základem pro rychlou moderní házenou. Tento turnaj byl přechodem do herní přípravy a napověděl nám, na co máme tuto přípravu zaměřit,“ komentuje asistent trenéra Petr Najman.

Rozhodly poslední sekundy

Hráči Nového Veselí nastoupili do turnaje utkáním proti Havlíčkovu Brodu, ve kterém zvítězili 18:16. Ve druhém zápase je čekala druholigová Litovel a kvůli neproměnění rychlého útoku v posledních sekundách zápasu podlehli 10:11.

V utkáních s Libercem a prvoligovým Jičínem zvítězili rozdílem čtyř branek. V posledním utkání s Třeboní se Novoveselským nevydařila první desetiminutovka, kterou prohráli 2:9 a v následujících minutách museli náskok soupeře snižovat. To se jim sice povedlo, ale na obrat jim už nezbyly síly a podlehli 17:15.

„Dopouštěli jsme se řady nepřesností a technických chyb. Vázla nám rozehrávka a souhra v útočné fázi. To se dalo po dlouhé herní přestávce očekávat. Do začátku jarní části nám zbývají tři týdny, do té doby musí herního pojetí podstatně zdokonalit,“ dodává Najman.

Nejlepším hráčem turnaje se stal Tomáš kovařík z Havlíčkova Brodu, nejlepším brankářem pak Martin Podzimek z Jičína a nejlepším střelcem byl Pavel Najman z Nového Veselí.

Jarní část extraligy dorostenců začíná 22. února a prvním soupeřem Novoveselských bude družstvo Tatranu Bohunice.

Pořadí turnaje: 1. HBC Jičín 8 bodů, 2. Tatran Litovel 8, NOVÉ VESELÍ 6, 4. Lázně Třeboň 6, 5. Liberec Handball 2, 6. Jiskra Havlíčkův Brod 0.

Miroslav Chlubna

---------------------

Házenkářské přípravy jsou v plném proudu

Velké Meziříčí - Házenkáři Nového Veselí A ovládli žákovský turnaj Hobby Centrum Cup 2009 ve Velkém Meziříčí. Domácí výběr obsadil druhé místo.

Domácí družstvo mladších žáků navázalo na dva týdny starý úspěch svých mladších soukmenovců a po triumfu minižáků získalo cenné stříbrné medaile.
Turnaje ve sportovní hale T.J. Sokol Velké Meziříčí se zúčastnila družstva výběru kraje Vysočina KCTM Nové Veselí, Sokol Praha Vršovice (vítěz Pražského přeboru) a SK Kuřim.

Souboje mladých házenkářů prokázaly kvalitu týmů z Vysočiny, které obsadily čelní pozice závěrečné tabulky.

V závěrečném turnajovém souboji dvou dosud neporažených celků, bylo lepší družstvo hostů KCTM Vysočina Nové Veselí A.

Pořadí turnaje: 1. NOVÉ VESELÍ A 10 bodů, 2. V. MEZIŘÍČÍ 8, 3. NOVÉ VESELÍ B 6, 4. Sokol Vršovice 4, 5. SK Kuřim 2, 6. NOVÉ VESELÍ C 0.