NOVÉ VESELÍ – OLOMOUC 33:28

Utrápený výkon provázel starší dorostence Nového Veselí proti Olomouci. V úvodu utkání dokonce desátý tým tabulky vedl 5:2 a byl podstatně důraznější i efektivnější ve střelbě. Domácí v následujících minutách hru zlepšili a stali se hostům vyrovnaným soupeřem, a to i ve skóre.

S přibývajícími minutami se výkon Novoveselských zlepšoval a gradoval koncem první půle, kdy vstřelili šňůru šesti branek a odskočili na poločasový výsledek 20:13.

Ve druhém dějství však opět upadli do útlumu a trápili se ve všech herních činnostech. „Bylo to nejhorší utkání sezony, které jsme předvedli na domácí palubovce. S přicházejícím koncem sezóny a možností postupu začíná na družstvo padat tíha zodpovědnosti. Čekají nás poslední dvě utkání, které doufám odehrajeme v podstatně větší pohodě než toto utkání,“ prohlásil trenér Nového Veselí Ladislav Materna.

Nové Veselí: Bláha 4, Prokeš 1, P. Najman 9, Klíma 7, Kovařík 2, Šůstek 8, Prokop 2. Poločas: 20:13.

V. MEZIŘÍČÍ – PŘEROV 40:22

Proti beznadějně poslednímu týmu tabulky se do sestavy domácích vrátili rekonvalescenti Jakub Bezděk a Vojtěch Homola, pro toto utkání mohl trenér Vaverka počítat i se službami „zuberského“ Lukáše Horkého. Širší kádr hráčů tak skýtal řadu variant a zejména možnost udržet tempo hry.

Meziříčí začalo velmi dobrou ofenzivní obranou, která nedávala soupeři příliš prostoru. Ten také pod velkým tlakem často chyboval v útočné fázi a tím otevíral domácím prostor pro útočné brejky. Skóre se rychle měnilo ve prospěch Velkomeziříčských (10:3, 13:6, 16:8).

Po změně stran, pokud Přerovským stačily síly, dokázali vzdorovat tlaku a tempu. Od poloviny druhého dějství však zcela odpadli a domácí celek se snadno dostával do střeleckých příležitostí. Výsledkem bylo jednoznačné a zcela zasloužené vítězství.

V. Meziříčí: Kotík, Poul - Večeřa 7, Horký 7, Bezděk 5, Fischer 4/1, Strašák 4/2, Necid 4, Ma. Kříbala 3, J. Kaštan 2, Homola 2, Konečný 2. Poločas: 19:10.