Už tradiční závěrečný turnaj dvou nejlepších týmů obou zemí se letos konal na Slovensku v Nových Zámcích. V konkurenci domácího Štartu, vítěze posledních dvou ročníků poháru Tatranu Prešov a plzeňského Talentu vyhráli novoveselští mladíci všechny tři své duely a dalším zlatem zpečetili svoji nejúspěšnější sezonu v historii klubu.

„Na turnaji jsme zvolili velmi odvážnou taktiku a vše jsme podřídili poslednímu zápasu s mistrovským Prešovem. První dva zápasy jsme totiž nastoupili v improvizovaných sestavách, nehráli jsme kombinace a použili jinou obranu, než jsme měli nachystanou na poslední utkání. To vše se podařilo díky výbornému výkonu mladých hráčů, kteří nám dovolili pošetřit klíčové hráče na poslední zápas," uvedl trenér Pavel Hladík pro klubový web.

V nedělním střetnutí dvou mistrů se podle očekávání rozhodovalo o stupních vítězů. Veselí by stačila k celkovému prvenství i remíza, ale právě neortodoxní taktika novoveselského realizačního týmu slavila nad Prešovem až nečekaně drtivý úspěch.

Nájezdníci ze srdce Vysočiny těžili z kvality celé šíře kádru. Na nejdůležitější utkání turnaje nasadili odpočaté opory staršího dorostu a vrátili se k zaběhnuté hře ze sezony, kterou prešovští trenéři nemohli během soboty vypozorovat.

„Náš výkon byl opravdu mimořádný a rozdíl ve skóre proti slovenskému mistrovi byl naprosto zasloužený. Věřím, že máme na to se ještě lepšit a na podobný výsledek nebudeme čekat dalších 45 let. Tento historický double je odměnou všem našim trenérům mládeže, kteří odvádějí výbornou práci," vyzdvihl Hladík a nezapomněl ani na vedení, partnery a fanoušky klubu.

„Pro hráče ročníku 1996, kteří přecházejí do kategorie mužů, to bylo nejlepší možné zakončení jejich působení v mládežnických kategoriích. Doufáme, že jejich letošní úspěchy budou tou nejlepší možnou motivací i pro ostatní naše hráče v dorosteneckých a žákovských družstvech," dodal asistent trenéra Filip Večeřa.

----------------

Výsledky a pořadí:

Nové Zámky - NOVÉ VESELÍ 24:29

Prešov - Plzeň 33:24

Plzeň - NOVÉ VESELÍ 29:30

Prešov - Nové Zámky 29:30

Nové Zámky - Plzeň 27:26

NOVÉ VESELÍ - Prešov 33:19

1. NOVÉ VESELÍ 3 3 0 92:72 6

2. Nové Zámky 3 2 1 81:84 4

3. Prešov 3 1 2 81:87 2

4. Plzeň 3 0 3 79:90 0