„Na zápasy se těšíme a věřím, že budeme v lepší sestavě, než před čtrnácti dny,“ poukazuje hrající asistent trenéra Tomáš Rosecký na četné absence, jež měly za následek zdvojnásobení celkového počtu porážek. Lídr II. ligy si na své konto totiž připsal prohru číslo tři a hned v zápětí i čtyři. „Sami jsme si zkomplikovali boj o první místo. Tabulka se vyrovnala a bude asi ještě hodně zamotaná,“ dodává Rosecký.

Šest kol před koncem základní části se náskok svěřenců trenéra Jaroslava Sedláka smrskl na druhou Mladou Boleslav na pouhý bod. O další výhru zpátky je trojlístek Jičín, Hradec Králové a Jihlava. „Z posledních osmi zápasů jsme hráli sedmkrát venku. Pětkrát jsme dokázali vyhrát, ale těch dvou proher z minula je škoda,“ ví kouč Sedlák.

Ten se po polovině základní části nechtěl předčasně vyjadřovat k bilanci deseti výher a dvou porážek, která muže zdobila. „Čekala nás čtyři těžká utkání venku,“ vysvětluje. Nyní už je však sdílnější: „Zatím jsem se sezonou spokojen. Po novém roce jsme dovezli dvě výhry z venku, což ve vyrovnané soutěži není vůbec špatný výsledek. Být všichni zdraví, mohlo to být ještě lepší.“

Žďárské košíkáře v letošním ročníku zdobí domácí neporazitelnost. Všech sedm střetnutí totiž vyhráli. Do konce základní části zbývá ještě šest klání a z toho hned čtyři na Bouchalkách. „Pokud zvládneme domácí duely, máme jistotu postupu do čtyřčlenného play off,“ upozorňuje Sedlák na novinku letošního ročníku. Místo nadstavbové části, kam se započítávaly výsledky ze základní části, se totiž Česká basketbalová federace rozhodla k vyřazovacím bojům na dvě vítězná utkání. „Samozřejmě bychom rádi udrželi první místo, ale favoritem je i nadále Mladá Boleslav,“ je si vědom ostřílený kormidelník těžkého výjezdu do druhé Boleslavi a třetího Jičína, který jeho mužstvo čeká za dva týdny.

Nyní se ale jeho pozornost ubírá k nejbližším soupeřům. Zítra od 18 hodin Žďár nastoupí proti rezervě Sokola Pražského. „Mají nám co vracet. U nich jsme vyhráli 89:60, ale od té doby šli výsledkově nahoru,“ hlásí kouč a dodává: „O podcenění desátých Bohnic nemůže být ani řeč, protože nás jako první v sezoně porazily.“ Nedělní zápas začíná netradičně už v 9 hodin.

Snad sjedou koše

Pro víkendové výsledky bude důležité, jak se podaří většině hráčů vyléčit svoje zdravotní komplikace, které se během krátké doby nečekaně nakumulovaly.

„Po nemoci už naplno trénují Rosecký s Ondráčkem, po zdravotních problémech se vrací Zezula a hrát by měl i Pospíšil. Určitě nám ale bude chybět Nekovář, Šafránek a Malec, otazník visí nad startem Havlíka a Vencálka, jenž bude z pracovních důvodů mimo město,“ vypočítává Sedlák, jenž přesto věří ve dvě vítězství. „Já hlavně doufám, že půjdou spustit koše,“ vzpomíná teď už s úsměvem trenér na úterní tréninkovou blamáž, kdy selhala technika, a klíčové vybavení pro basketbal zůstalo bez hnutí pod stropem.