TJ ŽĎÁR N. S. – SOKOL H. KRÁLOVÉ 82:68

Družstvo Hradce přijelo na Vysočinu jen s osmi hráči, to jim však nijak nebránilo být domácím zdatným soupeřem. Od začátku se pustili do Žďárských a o své vedení přišli až v závěru první čtvrtiny. Domácí si několikrát v průběhu poločasu vytvořili 7 bodový náskok, o který pravidelně přicházeli po ztrátách a při nepozornosti v obraně.

Ve třetím období se misky vah přesýpaly z jedné strany na druhou a nikomu se nedařilo odskočit na víc jak tři body.

Naprosto vyrovnaných třicet minut napovídalo, že by mohla o výsledku rozhodovat až samotná koncovka zápasu. Žďárští však skvěle vstoupili do poslední čtvrtiny a urvali se na 64:55, na což už hostující trenér nenašel správný recept, tím spíš, když se mu vyfaulovali jeho klíčoví hráči. V posledních minutách se rozdíl ještě navýšil, a tak si všichni fanoušci mohli odškrtnout povinné, ale hodně utrápené vítězství.

„Hradec ukázal, že se do nadstavby nedostal náhodou, trápil nás až zbytečně dlouho. O výsledku podle mě rozhodla lepší hra našich podkošových hráčů, kteří se proti stejně nevelkým pivotům soupeře dobře prosazovali,“ zhodnotil zápas trenér Jiří Bříza.

Body: Bubák 27, Zezula 16, Pospíšil 14, Vencálek 7, Rosecký 6, Šafránek 6, Veselý 4, Ondráček 2. Čtvrtiny: 18:15, 21:21, 17:19, 26:13. Poločas: 39:36.

TJ ŽĎÁR N. S. – BSK TJ JIČÍN 75:84

Po sobotní výhře jičínských hráčů na palubovce vedoucích Svitav se situace ve skupině značně zamotala. Z dvoubodového rozdílu zbyl jediný a vzrostly tak šance vítěze nedělního duelu na postup do vyšší soutěže.

První minuty patřily hostům. Žďár však během necelých čtyř minut otočil ze stavu 2:6 na 17:8. Jičínským se však podařil podobný kousek a v 12. minutě už vedli 21:26. Utkání jako na houpačce pokračovalo a hned za dvě minuty už to bylo 32:28, když se ve výborné střelecké pohodě nacházel střídající Petroš. Do půle trvala přetahovaná o každý bod, která vedla k nerozhodnému výsledku 46:46.

Nástup do druhé půle se lépe podařil hostům, kteří trojkami odskočili na osm bodů. Žďár se snažil s výsledkem něco udělat, ale až příliš ho brzdily zbytečné ztráty míče, kterých díky stupňující se nervozitě přibývalo.

Když už se podařilo trojkou korigovat výsledek, soupeř v útoku střelecky nekompromisně trestal každé zaváhání a těžil ze znatelně vyšší sestavy, která pod oběma koši v průběhu zápasu začala dominovat.

Marné snažení domácích hráčů, kteří když neztratili míč, řešili útok uspěchanou střelbou z dálky, využili Jičínští k navýšení rozdílu až na 16 bodů. Ten se podařilo stáhnout hráčům z lavičky až v samém závěru utkání.

„Chtěli jsme se udržet ve hře o první místo, ale tentokrát jsme na to jednoduše neměli. Možná kdyby se podařilo v první půli bodově odskočit, ale ve druhém poločase už byl Jičín jasně lepší. Převyšoval nás výškově i silově, což se jednoznačně projevilo na doskoku a bohužel v závěru i fyzicky,“ smutně konstatoval Bříza.

Body: Rosecký 24, Bubák 18, Petroš 12, Pospíšil 6, Veselý 5, Šafránek 4, Malec 2, Ondráček 2, Zezula 2. Čtvrtiny: 21:19, 25:27, 12:21, 17:17. Poločas: 46:46.

Jiří Bubák