TJ ŽĎÁR N. S. – H. KRÁLOVÉ 102:65

V prvním zápase se žďárští basketbalisté uvedli před solidně zaplněnou halou Bouchalky ve velkém stylu. Hned od úvodních minut bylo patrné, kdo bude na hřišti pánem. Aktivně hrající hráči Žďáru brzy vedli 9:2 a přidávali další lehké koše po zdařilých kombinacích, kterým hradecká obrana pouze přihlížela.

Po prostřídání se hra vyrovnala, hostující hráči začali plnit trenérovi pokyny a pomalu ukrajovali ze svojí bodové ztráty. Domácí se ale včas zkoncentrovali a do poločasu zvýšili své vedení na 46:29.

Ve třetí čtvrtině se soupeř snažil stáhnout náskok vysunutou obranou, ale přes ni se začali brzy žďárští hráči prosazovat a po rychlých protiútocích a přesné střelbě z trojkové vzdálenosti jejich vedení utěšeně narůstalo.

A tak se spokojené publikum tři minuty před koncem utkání dožadovalo „stovky“, kterou ve svém prvním zápase za muže zaznamenal novic týmu Karel Petroš.

Body: Bubák 27, Pospíšil 20, Šafránek 13, Rosecký a Veselý 10, Zezula 6, Danko, Růžička a Vencálek 4, Králíček a Petroš 2. Čtvrtiny: 25:16, 21:13, 23:21, 33:15.

TJ ŽĎÁR N. S. – RYCHNOV 66:80

Na nedělní dopoledne nebudou žďárští příznivci vzpomínat v dobrém. Rychnovští přijeli pouze v osmi hráčích, v sobotu prohráli a měl to být od začátku jasný zápas. Uvěřili tomu asi i žďárští hráči, kteří nebránili, v útoku tápali a v 6. minutě prohrávali 5:16.

Po oddechových časech se vzpamatovali a díky trpělivější hře se do druhé čtvrtiny šlo za stavu 13:19. Bohužel po první slibné minutě následovala další bodová šňůra Rychnova a v 15. minutě svítil na ukazateli nelichotivý stav 19:35. Ten se díky většímu důrazu v postavené zónové obraně, ze které následovali rychlé protiútoky, podařilo stáhnout na poločasových 32:35.

Následně se přelévalo skóre na obě strany, nikdo nevedl více jak o tři body a rozhodlo se tak pět minut před koncem, kdy se Rychnov ze stavu 64:65, utrhl na konečných 66:80. Jak hráči do utkání vstoupili, tak ho také zakončili, jedna nepřesnost střídala druhou, v obraně podkošoví hráči nespolupracovali a nechali si dávat až příliš snadné koše, na které se v útoku nikdo nezmohl. Soustředěně hrající Rychnov vyhrál zcela zaslouženě a po právu veze překvapivé vítězství.

Body: Bubák 18, Rosecký 17, Veselý 9, Šafránek a Vencálek 6, Pospíšil a Zezula 5. Čtvrtiny: 13:19, 19:16, 24:20, 10:25.

Jiří Bubák