„Akce je společně s květnovým závodem Bystřickem kolem Vírské přehrady zařazena do soutěže o pohár Běháme Vysočinou,“ informuje předseda vírských atletů Zdeněk Šudoma.

Sobotní program začíná prezentací dětí v kategoriích od předškolního věku na 31. ročník Běhu Vírem mládeže, jehož první kategorie odstartuje v 9.30.
Start hlavního závodu je ve 14.30 a hned v 15 hodin startuje Běh Vírem, závod dorostu (dívek i chlapců) na 3 km. „Prvního závodníka v cíli budeme očekávat přibližně v 16.15, vyhlášení výsledků by mělo být v 18.30,“ informuje Šudoma.

Během celého dne jsou připraveny pro děti zdarma skákací atrakce Pohádkový hrad a trampolína, pro všechny pak lezení na svislé stěně, lukostřelba, slack line a jako překvapení otevření nové skalní vyhlídky vybudované členy Adrexu.

„Po celý den je připraveno tradiční občerstvení a od 10.30 hod. bohatá tombola s hlavní cenou – uzeným selátkem. Pro toho, kdo vydrží celý den, je na závěr připraven slavnostní ohňostroj a tradiční Maratónská veselice se skupinou ABC, která hraje pro všechny,“ láká diváky Šudoma.