Netradičně již od 14 hodin zahájí svůj sobotní zápas 4. kola play-out extraligoví házenkáři Nového Veselí. Do ZDT Arény tentokrát dorazí hráči Hranic. „Na zápas se všichni moc těšíme. Rádi bychom našim fanouškům dokázali, že jsme nyní vykročili správným směrem,“ sdělil kouč Sokola Peter Kostka.

Jelikož z naší nejvyšší soutěže letos nikdo nesestoupí, nejsou hráči všech čtyř účastníků záchranářského play-out pod zvýšeným tlakem.

O vítězství jim jde ovšem v každém zápase. „Zisk dvou bodů je naším jednoznačným cílem. Vůbec se nehodlám ohlížet na fakt, že už budujeme tým pro nadcházející sezonu. A už vůbec ne na blížící se závěr sezony nebo naše postavení v tabulce,“ zdůraznil Kostka.

Polovinu zápasové porce v play-out už za sebou mají extraligoví házenkáři Nového Veselí. Ve dvou venkovních duelech slavili výhru, doma naopak nestačili na KP Brno.
V polovině play-out se zdá být o konečném umístění Nového Veselí jasněji

Navíc jde také o jméno jejich sobotního soupeře. „Hranicím máme pořád co vracet. Je sice pravdou, že se nám je podařilo na úvod play-out konečně porazit. Přesto s tímto protivníkem máme v probíhajícím ročníku negativní bilanci. Rozhodně by nebylo od věci tento fakt změnit,“ vyslovil své přání.

Tak, jako v předešlých duelech, také v sobotním odpoledni by měli dostat zvýšený prostor na palubovce talentovaní mladíčci Sokola. „Ti kluci trénují výborným způsobem, proto si rozhodně zaslouží, aby dostali pořádný prostor v zápase,“ připomněl.

Nejde však jen o jména, která se v sestavě Nového Veselí objevují již od začátku letošního ročníku. „Extraligovou premiéru si odbude dorostenec Jan Ševčík. Sázka na mladé se nám rozhodně vrátí,“ nepochyboval.

Po polovině letošního ročníku nejvyšší soutěže Žďárské ligy malé kopané jsou na čele tabulky fotbalisté Kozel Teamu. Že by přidali do sbírky už svůj šestý titul?
Rozjede se na jaře Žďárská liga malé kopané? Variant je hodně, tvrdí Němec

Kromě samotné výhry svého celku by chtěl kormidelník Sokola vidět také odpovídající herní projev. „Hodláme se prezentovat aktivní a agresivní házenou v naší defenzivě. Naopak v ofenzivní fázi bude důležitý rychlý přechod do útoku,“ nastínil.

Pro případný úspěch však musí splnit ještě jeden cíl. „Potřebujeme zlepšit naši efektivitu v koncovce. Do šancí se určitě dostaneme, ale bez proměňování tutovek můžeme jen sotva uspět,“ potvrdil Kostka.