V roce 2018 mělo světové mistrovství u českých fanoušků velký ohlas. Na hlad po biatlonu sází pořadatelé i letos. „Tehdy fanoušci vytvořili na letní závody nebývalou atmosféru,“ vzpomenul na svazovém webu prezident Českého svazu biatlonu a první viceprezident Mezinárodní biatlonové unie Jiří Hamza. „Proto jsme se rozhodli i letos ponechat vstup zdarma. Tento krok zároveň vnímáme i jako poděkování fanouškům, kteří nás podrželi v posledních dvou letech, když si v drtivé většině ponechali lístky na Světový pohár v Novém Městě. Moc se těším, že si zase užijeme závody společně,“ dodal Hamza.

PROGRAM MS
Čtvrtek 26. 8.
Supersprint
13.05 – juniorky, kvalifikace
14.35 – juniorky, finále
15.50 – junioři, kvalifikace
17.25 – junioři, finále
Pátek 27. 8.
Supersprint
13.05 – ženy, kvalifikace
14.35 – ženy, finále
15.50 – muži, kvalifikace
17.25 – muži, finále
Sobota 28. 8.
Sprint
10.15 – juniorky
12.00 – junioři
15.45 – ženy
17.45 – muži
Neděle 29. 8.
Stíhací závod
11.15 – juniorky
13.15 – junioři
15.30 – žen
17.15 – muži

V Novém Městě se bude závodit ve čtyřech kategoriích o dvanáct sad medailí. Vše odstartují svými závody ve čtvrtek 26. srpna juniorky a junioři, od pátku se přidají i ženy a muži.

Český reprezentační tým by se měl na tuzemském mistrovství světa představit v kompletním složení. Tedy i s úřadující mistryní světa Markétou Davidovou. „Půjde o vrchol letní sezóny. Navíc si snad po delší době zazávodíme před našimi fanoušky,“ těší se na Vysočinu sportovní ředitel a trenér mužů Ondřej Rybář. „Bylo by moc pěkné, kdybychom výsledkově navázali na minulý šampionát v Novém Městě,“ dodal.

Tehdy se stali Češi nejúspěšnější zemí mistrovství se třinácti medailemi. Pět z toho bylo zlatých a postarali se o ně: Jakub Štvrtecký ve sprintu juniorů, Michal Krčmář ve sprintu mužů, Veronika Vítková ve stíhačce žen a Ondřej Moravec ve stejném závodě mužů. Titul slavila i smíšená štafeta juniorů (Suchá, Voborníková, Štvrtecký, Hornig).

Před třemi lety se MS zúčastnilo dvacet osm zemí, letos je již přihlášeno jedenáct reprezentací. Většinou se letních akcí neúčastní biatlonové velmoci - Norsko a Francie.