„Zařízení na sjezdovce i mimo její provoz stárne a jsou potřeba revize, proto jsme už tak dva nebo tři roky přemýšleli, jak na kopci jezdit nejenom v zimě a nenechat vlek jen tak stát,“ prozradil jednatel Bikeparku Fajťák Jiří Pálka. Prvním návhrem byla bobová dráha. „Nejdřív nás napadly boby, ale pak vyhrál bikepark jako nejlepší spojení příjemného s užitečným,“ doplnil Pálka.

Areál na bikování je otevřený od 20. června a slouží především milovníkům jízdy na kole plné skoků a triků. Je ale možné půjčit si za poplatek i trojkolky nebo turistické koloběžky, k nimž návštěvník dostane rovněž helmu a brýle.

Stejně tak není problém přijít s vlastním dopravním prostředkem a zaplatit si pouze časovou jízdenku na vlek. „Vlek je v provozu každý den od jedenácti do devatenácti hodin. Vyřádit se může přijít celá rodina i s dětmi,“ podotkl Pálka.

Slavnostní otevření nového sportovního areálu se uskuteční v sobotu 18. července. Zároveň s touto akcí poběží také dvoudenní open air festival Fajt fest, který vypukne už v pátek 17. července. Na něm vystoupí například kapely Hazydecay, Fourth Face, X-core nebo Mawataki.

Pohled do bikeparku