„Nebudu říkat opak, máme dluhy vůči hráčům, které pramení z toho, že jsme upřednostnili vyrovnat závazky ostatním věřitelům mimo klub," vysvětluje výkonný ředitel HFK Třebíč Pavel Němec.

Zároveň však popírá, že by se kvůli tomu v kabině A-týmu chystal bojkot. „Všichni jsou se situací seznámeni. V úterý večer jsme měli společné sezení, kde byli přítomni i jiní členové výboru. Některé věci jsme si vyříkali a nikdo z přítomných hráčů nám o tom, že končí, neřekl. Závazky jim platíme postupně, nějakým způsobem to funguje, bohužel zvenčí se z toho dělá nafouknutá bublina. Některým lidem v Třebíči se to nelíbí, třetí ligu nám nepřejí a jsou frustrovaní z toho, že ji hrajeme," říká představitel klubu, který ví i o některých stížnostech hráčů, jež se dostaly na veřejnost. „Jak říkám, v kabině nám nikdo z nich o tom nic neřekl. A pokud to používají jako omluvu pro své výkony, je to čistý alibismus."

Odhlásit MSFL? Určitě ne!

Odhlášení soutěže, která je mezníkem profesionálního fotbalu v Česku, prý není na pořadu dne. „Hráči si ji tady vykopali, a i když je to finančně náročnější, tak při vší úctě k současné divizi, je pro třebíčský klub a růst jeho hráčů třetí liga prostě lepší. Samozřejmě nemůžu vědět, co bude za rok, ale tuhle sezonu máme finančně pokrytou a dohrajeme ji. Pokud to bude stačit na záchranu, tak určitě budeme dělat maximum pro to, abychom ji hráli i nadále," tvrdí Němec.

Vedení HFK zatím nepřistoupí ani k žádným personálním změnám. Trenér Libor Zelníček má nadále jeho důvěru.

Konec pučů

„Doba, kdy se tady dělaly trenérské puče, které měli na svědomí i někteří hráči, je stejně jako oni už pryč. Stále se jedná o začátek soutěže. Jsou za námi tři zápasy, takže dělat závěry, že jsme na sestup, je hodně předčasné. V naší první třetiligové sezoně se nám také zpočátku nedařilo, a nakonec jsme bojovali na špici tabulky," připomíná Němec.

Tehdy byl v Třebíči ovšem silnější kádr. „Je pravda, že ještě stále pracujeme na posilách a mohlo by to být vyřešeno do konce tohoto týdne. Dále také očekáváme návrat dvou hráčů z Nigérie Igbinoby a Abayomiho, kteří by měli přicestovat s prodlouženými vízy," prozradil výkonný ředitel HFK.