„Vyplatila se nám hra na rychlé brejky a když jsme ve druhém poločase ubránili jejich střelce Dobeše, mohli jsme začít s vynikajícími diváky slavit,“ radoval se po zápase asistent trenéra Tomáš Studený.

I. LIGA

NOVÉ VESELÍ – BYSTŘICE P. H. 35:25

Díky poslední výhře z Náchoda vstoupili házenkáři Nového Veselí do zápasu s posilněným sebevědomím. Domácí vycházeli ze zabezpečení obrany, která nutila soupeře k chybám a následné rychlé útoky dokonale Bystřické zaskočily. Ve 4. minutě vedl místní výběr 4:0. Uprostřed prvního poločasu se však začali Novoveselští trápit v koncovce a důrazný celek Bystřice tohoto výpadku využil ke srovnání výsledku ze stavu 6:2 na 9:9. Čtyři minuty před koncem půle dostal hostující brankář červenou kartu a vyrovnané utkání se zlomilo sérií pěti branek na přestávkových 18:13.

I začátek druhé půle zvládlo Nové Veselí výborně. Jejich vedení 21:14 se však začalo povážlivě tenčit. Bystřice se dotáhla na 25:22, ale to bylo z její strany vše. V 48. minutě odešel na trestnou lavici hostující hráč a za necelých třicet vteřin obdržel dvouminutový trest i hostující trenér. Přesilovku šest na čtyři zvládli domácí na jedničku a svému protivníkovi odskočili na 28:23. Konec zápasu si místní házenkáři užívali a deklasovali Bystřici rozdílem deseti branek 35:25.

„V této soutěži je velmi důležitá kvalitní obrana, ze které můžete vyrážet do rychlých útoků. Obzvláště to platí u našeho družstva, které nedisponuje tak vysokými hráči a na postavenou defenzivu hledáme těžko recept. S tímto cílem jsme také do utkání nastupovali a dokázali jsme tuto taktiku držet celé střetnutí. V prvním poločase nám sice dělal trochu problémy nejlepší střelec Bystřice Dobeš, ale ve druhém poločase jsme jeho střely zvládli eliminovat. Musím říct, že na našem vítězství se podílelo velkou měrou celé družstvo. Nejenom, že se všichni hráči brankově prosadili, ale hlavně podali kolektivní výkon. Další velký dík si zaslouží naši skvělí fanoušci, kterých na toto utkání dorazilo celkem 320,“ dodává k duelu asistent trenéra Tomáš Studený.

Branky: Šůstek 7, Petr Najman 7, Smrčka 5, M. Hajčman 4, V. Klíma 4, Pav. Najman 2, Strejček 2, Bláha 1, K. Hajčman 1, Novotný 1, P. Hron 1. ŽK: 3:2. Vyloučení: 5:3. Diváci: 320. Poločas: 18:13.

II. LIGA

TELNICE – V. MEZIŘÍČÍ 24:24

Nebýt spolehlivé hostující defenzivy, mohlo se o osudu utkání rozhodnout velmi záhy, protože svěřenci trenéra Vaverky vsítili první gól až v 7. minutě. Od té chvíle se ale Meziříčským podařilo srovnat krok. Poločasové vedení přelil na jejich stranu Petr Kříbala střelbou z dálky. Dvoubrankový náskok mohl být ještě vyšší, ale rychlé přechody se nedařilo úspěšně zakončovat.

Druhá půle začala pro hostující hráče doslova katastrofálně, čtyři slepené góly Telnice a další trestuhodně zahozené tutovky znamenaly obrat v utkání. Domácí záhy odskočili na nebezpečně vyhlížející rozdíl čtyř branek. Trenér Vaverka reagoval oddechovým časem a změnou rozestavení v útoku. Tento krok přinesl plody v podobě gólů, střelecky ožil zejména Matušík a rázem bylo vyrovnáno 20:20. Dramatická koncovka přinesla lepší výchozí pozici pro Meziříčské, ale jejich závěrečné oslabení je o ni připravilo.

„Bohužel musím konstatovat, že jsme dnes o jeden bod přišli. Vyloženě jsme se popravili sami. Nedali jsme asi dvanáct jasných gólů, a to především naši křídelníci,“ řekl po zápase kouč Vaverka.

Sestava a branky V. Meziříčí: Kotík, Stoklasa – Matušík 6, Petr Kříbala 6, Živčic 5/1, Večeřa 2, Chlubna 2, Fischer 2/1, Konečný 1, Necid, M. Kříbala, J. Kaštan, Pav. Kříbala. Poločas: 10:12.