První sobotní klání proti druhému celku tabulky se v hale na Bouchalkách nevyvíjelo dobře. Hrotovice vstoupily do duelu bez bázně a hany, díky čemuž opanovaly první set jasně 16:25. Na lámání chleba došlo ve druhém. Žďár ustál nervydrásající koncovku a získal druhou sadu 28:26. Dílčí triumf svěřence Pavla Veselého nakopl a přes hostující snahu ve čtvrtém setu dovedl k tříbodovému vítězství 3:1.

Přítomní fanoušci se nenudili ani v následné odvetě. Hrotovice vkročily do zápasu lépe, ale domácí vyrukovali stejnou mincí. Z vývoje jednotlivých setů jako na houpačce vybočila jen nezapomenutelná přetahovaná ve čtvrtém dějství. Tu Žďárští s „nožem na krku" ubalancovali 34:32 a připsali si jistý bod za dva uhrané sety. Ve zkrácené páté sadě už ale hosté další drama nepřipustili, ovládli ji 10:15, celkově vyhráli 2:3 a zajistili si druhý bonusový bod.

ŽĎÁR N. S. HROTOVICE 3:1

(-16,26,16,22) a 2:3 (-19,18,-18, 32,-10)

1. Choceň 26 25 1 0 75:16 72

2. Hrotovice 26 18 8 0 59:37 52

3. Znojmo 26 15 11 0 58:43 47

4. Žďár n. S. 26 15 11 0 57:43 47

5. Hronov 26 14 12 0 52:42 43

6. Střelice 26 13 13 0 46:53 36