O den později už se ve Žďáře hrála mnohem vyrovnanější partie.

VYSOČINA B – ŽĎÁR B 40:68

Do zápasu vlétli oslabení hosté ve skvělém rozpoložení. Zodpovědným výkonem v obraně a díky přesné střelbě na opačné straně hřiště postupně navyšovali svůj náskok až na poločasových sedmnáct bodů.

Obvyklé polevení v koncentraci se ale nekonalo a naprosto jistě vystupující výběr Rostislava Veselého mladšího dokráčel na hřišti druhého celku tabulky k drtivé výhře o 28 bodů. Viditelně zaskočení hráči Vysočiny se v průběhu druhé půle smířili s osudem a derby dohráli v úplném rozkladu.

Body: Kalců 21, Vavřínek 16, Nekovář 15, Jun 7, Hedvičák 4, Srogončík 4, Rost. Veselý ml. 1. Po čtvrtinách: 8:19, 20:37, 30:56.

ŽĎÁR B – VYSOČINA B 57:53

Odveta slibovala úplně jiný basket. Už během rozcvičování bylo znát, že si Jihlava nepřijela pro druhý debakl v řadě. Podle toho vypadal i začátek, Jihlava vedla 16:10, ale do přestávky o svůj náskok přišla.

Zlom nastal v poslední čtvrtině. Vysočina do ní vstupovala se čtyřbodovým náskokem, jenže najednou nebyla schopna prorazit si cestu do koše. Vynikající defenziva Žďáru povolila hostům pouhých osm bodů. Střelecké trápení však provázelo i domácí košíkáře. Klíčovým momentem se ukázaly být ztráty Vysočiny, po nichž BK Žďár definitivně otočil derby ve svůj prospěch a poskočil na druhé místo před svého krajského soka.

Body: Nekovář 15, Martin Seidler 15, Jun 11, Kalců 8, Vavřínek 6, Srogončík 2. Po čtvrtinách: 10:16, 28:28, 41:45.

1. Husovice A 12 11 1 878:748 23

2. BK ŽĎÁR B 12 8 4 857:755 20

3. VYSOČINA B 12 8 4 779:725 20

4. Třebíč 12 7 5 897:794 19

5. Boskovice 12 6 6 923:844 18

6. Zlín B 11 6 5 849:777 17

7. Znojmo 12 5 7 680:892 17

8. Žabovřesky B 11 5 6 719:714 16