Nejvyšší házenkářská soutěž mužů má dnes na programu 17. kolo. Hráči Sokola Nové Veselí se od 18 hodin představí na palubovce Zubří. „Zkusíme domácího favorita překvapit,“ usmíval se kouč Veselí Peter Kostka.

Jeho svěřenci přišli o středeční utkání proti Jičínu. V táboře Východočechů se totiž objevil covid-19. „Doufali jsme, že do Zubří pojedeme psychicky posilněni o dva body proti Jičínu. Okolnosti bohužel vše zařídily jinak,“ neskrýval své zklamání.

Na Zlínsku nečeká jeho ovečky vůbec snadný úkol. Vždyť Zubří patří třetí příčka tabulky. „Zubří je doma velmi silné a sebevědomé, je to náročný protivník. My ale chceme ukázat naši sílu a favorita překvapit,“ burcoval.

Jakým způsobem? „Především se domácím vyrovnat v nasazení. To znamená být maximálně důrazní a agresivní v osobních soubojích, které potřebujeme vyhrávat,“ dodal Kostka.

Extraliga házené mužů - 17. kolo
SOBOTA: Maloměřice Brno – KP Brno (10.30), Dukla Praha – Lovosice (16.30), Kopřivnice -Plzeň, Karviná – Hranice, Zubří – NOVÉ VESELÍ (vše 18.00), zápas Jičín – Frýdek-Místek byl kvůli covidu-19 v týmu Jičína odložený.