Souboj čtvrtého celku tabulky naší nejvyšší soutěže se třetím uvidí v sobotu od 17.00 ZDT Aréna v Novém Veselí. Házenkáři Sokola poměří své síly s Lovci z Lovosic.

Celek z Vysočiny půjde do utkání posílený po úterním vítězství ve čtvrtfinále Českého poháru na palubovce KP Brno. To se navíc zrodilo po velkém finiši v závěru zápasu a následném rozstřelu v sedmičkách.

Na časté změny si v průběhu uplynulého půlroku několikrát trenér Velkého Meziříčí Jan Šimáček postěžoval. „Prakticky neustále jsme něco lepili, základní sestava tudíž nebyla příliš ustálená,“ postýskl si.
Měli jsme dost výkyvů, bodů šlo uhrát více, hodnotí podzim kouč Meziříčí Šimáček

Kouč Nového Veselí už ovšem hledí k dalším výzvám. „Je třeba, aby na sobě hráči dále pracovali tak, abychom byli připravení zvládnout i takové situace, kdy nám házená ukáže odvrácenou tvář,“ sdělil Peter Kostka.

Po postupu mezi elitní čtyřku pohárové soutěže přesto musí být sebevědomí hráčů celku ze Žďárska na patřičné úrovni. „V posledních zápasech jsme ukázali skutečně silný charakter. Mančaft si nyní hodně věří,“ neskrývala střední spojka Veselí Anur Burnazovič.

Ve čtvrtfinále Českého poháru si házenkáři Nového Veselí (v červených dresech) poradili s celkem KP Brno (v modrém) na jeho půdě díky sedmičkovému rozstřelu.
I přes nepříznivý vývoj jsme si neustále věřili, chválil své hráče trenér Kostka

V úplně stejné pozici jsou ovšem rovněž hráči Lovosic. Také oni v týdnu postoupili do semifinále poháru, v němž se v prosinci opět představí na palubovce Nového Veselí. „Na zápas s Lovosicemi jsme se důkladně připravovali. Spoléhat opět budeme na naši tvrdou obranu. Důležité bude vstoupit do utkání se stoprocentní koncentrací,“ zdůraznil.

Také Lovosice mají ze svého sobotního protivníka patřičný respekt. „Nové Veselí hraje rychlou a dynamickou házenou, stejně jako náš tým. Těží zejména z velké střelecké potence ze střední vzdálenosti od spojek Ptáčníka a Melichara. My ale chceme navázat na zlepšený výkon v defenzivě, celkově ovšem nic měnit na naší hře nebudeme,“ nastínil před utkáním trenér Lovců Roman Jelínek.

Program 11. kola Extraligy mužů
PÁTEK: Karviná – Plzeň (hráno po uzávěrce).
SOBOTA: KP Brno – Hranice, NOVÉ VESELÍ – Lovosice (oba 17.00), Zubří – Kopřivnice, Jičín – Dukla Praha (oba 18.00).
NEDĚLE: Frýdek-Místek – Maloměřice (17.00).