Smíšená štafeta bývala ještě v nedávné době jednou z nejúspěšnějších českých biatlonových disciplín, letos je ale jen jednou z mnoha. Do předposledního letošního závodu v Novém Městě tak vybíhala na prvním úseku Jessica Jislová až z páté řady…

Sotva průměrné výkony potvrdila i ve Vysočina Areně. I když naznačila v průběhu závodu své možnosti a dokonce atakovala širší pódium. S konečnou střeleckou bilancí jedno trestné kolo a sedmnáct dobíjení nemohla pomýšlet výš než na konečné jedenácté místo.

Ondřej Moravec ve stíhacím závodu mužů na 12,5 km.
Biatlonu jsem obětoval hodně. Je čas na rodinu, ohlíží se za kariérou Moravec

Jislová předávala po prvním úseku jako šestnáctá, ale spolehlivá Markéta Davidová byla v půli štafety už sedmá. Mikuláš Karlík musel na svém úseku na jedno trestné kolo, přesto ještě držel desátou příčku.

Finišman Michal Krčmář sice nejprve vytáhl štafetu na deváté místo, jenže na poslední střelbě musel třikrát dobíjet a z desítky vypadl. „Spokojeni být nemůžeme, určitě jsme chtěli být výš,“ uvedl lapidárně po závodě sportovní ředitel a trenér mužů Ondřej Rybář.

Zcela osamocený Krčmář poté emotivně projel cílovou rovinkou volným tempem v rukách s pozdravem pro loučícího se kolegu Moravce: „Ondro, děkujeme“.

Michal Krčmář projíždí cílem s poděkováním Ondrovi Moravcovi při závodu Světového poháru v biatlonu ve smíšené štafetě.Michal Krčmář projíždí cílem s poděkováním Ondrovi Moravcovi při závodu Světového poháru v biatlonu ve smíšené štafetě.Zdroj: Deník/Jaroslav Loskot