„V nejbližších dnech dokončíme montáž mobilní tribuny E, která pojme osm a půl tisíce diváků," uvádí ředitel soutěží MS Vlastimil Jakeš a dodává: „Opticky tím tak uzavřeme Vysočina Arenu, celkový počet šestnácti a půl tisíce lidí by mohlo vytvořit docela slušný kotel."

Tribuna E tak pojme více lidí než zbylé tři ostatní. „Metodika výpočtu byla možná jiná," usmívá se vedoucí kanceláře organizačního výboru Michal Zicháček a pokračuje: „Vycházelo se z modelu, že na metr čtvereční se vejde zhruba 3,3 diváka. Nechceme zase tribuny předimenzovat, to by nebyla dobrá cesta."

Okruh o délce 2,5 km je již rovněž takřka hotový. Na trati leží 80 až 90 cm technického sněhu o šířce až osmi metrů (navezen byl již koncem minulého týdne), nyní už mají slovo rolby, které povrch upravují k dokonalosti.

Ačkoli je období mezi svátky, v areálu bylo velmi živo. „A bude ještě více. V poslední třetině ledna přibudou dobrovolníci. Od 22. ledna počítáme s třiceti, od 28. ledna jich bude ještě o deset více. K tomu musíme ještě připočíst našich čtyřicet kmenových „stadioňáků". Celkem počítáme s třemi stovkami dobrovolníků z Brna, z Fakulty tělesných studií," vysvětluje Zicháček.

Na trati se budou už dnes prohánět i čeští reprezentanti, kteří 2. ledna odcestují na závod SP v Oberhofu. K tréninku bude Vysočina Arena k dispozici dlouhou dobu. Přestávka bude jen od 28. ledna do 3. února. „To budou budovat svá stanoviště televize. Čtvrtého stadion znovu otevřeme a o den později budou moci závodníci trénovat i se střelnicí," zakončuje Zicháček.

To už bude na čase, protože světový šampionát začíná smíšenými štafetami 7. února.