Na letošní Xteře se v Ostrově nad Ohří musela sklonit před Ivanou Loubkovou, která jí nadělila více než pět minut. S první porážkou, poněkud překvapivou, se však vyrovnávala s nadhledem. „Pro mě je to zklamání, že jsem nevyhrála, ale Ivana na sobě hodně zapracovala, přeju jí to,“ říká s úsměvem účastnice letošního běžeckého závodu Tour de Ski.

O formě soupeřky prý neměla větší představu. „S touhle dívčinou jsem naposledy závodila před rokem. Potom jsme se ještě potkaly v Hluboké, ale tam jsme přetrhla řetěz a musela jsem ze závodu odstoupit. Udělala kus práce, jela krásný závod,“ uznává Skalníková.

Novoměstská závodnice se sice dostala do vedení, ale to na kole ztratila. „Něco jsme na ni naplavala ve vodě, ale před dojezdem do druhého depa mě sjela, a ještě mi dala víc než minutu. Byla to technická pasáž v prudkém sjezdu, Ivanu jsem nechytla a vzdalovala se mi. Já jsem dostala krizi a v běhu se ještě prohloubila,“ popisuje Skalníková klíčové okamžiky závodu.

Loubková byla v běhu naopak famózní. „Časově na tom byla výborně, třeba od Lukáše Bauera dostala jen dvě minuty. To je skvělý výkon,“ oceňuje trojnásobná mistryně republiky v terénním triatlonu.

Její myšlenky se však teď už budou ubírat jiným směrem. „Pro mě je triatlon jen příjemným zpestřením sezony. Nevěnuju se mu profesionálně, ale mám ho ráda. Škoda, že tak krásný sport nedělá více lidí. S triatlonem je už však letos konec, teď mě ale čeká soustředění v Bulharsku.“

Do Belmekenu vyrazí s A týmem žen 7. srpna. „Potom máme my lyžaři mistrovství republiky v běhu do vrchu a na kolečkových lyžích. No a září strávíme na ledovcích.“

Motivace pro nadcházející sezonu je mimořádná. „Udržet se v týmu žen a jet do mistrovství světa do Liberce. Holčičí štafeta má za úkol být do devátého místa a já bych chtěla být její členkou,“ dodává Skalníková.