Tohoto prestižního závodu se zúčastnil výběr žďárských plavců ve složení: Petr Mucha, Dalimil Fišar, Leoš Dospěl, Michal Smolík, Jan Tesař, Petr Bezchleba, Čestmír Paclík, Daniela Bukáčková, Lea Šimečková, Sylvie Růžičková, Nikola Halmová a Martina Jonášová.

Nejúspěšnějším závodníkem výpravy se nakonec stal Dan Fišar, který v juniorské kategorii kraloval v disciplínách Bi-Fins (dvě samostatné gumové ploutve) a skvěle si vedl také v ostatních disciplínách plavaných v monoploutvi.

Na dlouhých tratích ho ve stejné kategorii výborně doplnil také Leoš Dospěl, který získal několik druhých míst. Ve starším dorostu se dobře prezentoval Jan Tesař, který většinu svých startů proměnil dokonce ve zlatý kov.

Dívky se nenechaly zahanbit, když nejlepší výkony předvedla Lea Šimečková, která vybojovala v juniorkách několik cenných kovů. I Daniela Bukáčková zaplavala svůj standard a vybojovala hned dvě medaile. Tyto úspěchy Čchotanklubu podpořili i ostatní členové výpravy, kteří získali několik medailových umístění a výrazně posunuli hodnoty svých osobních rekordů.

Vyvrcholením MČR se nakonec staly štafety, ve kterých štafeta mužů získala dvě 4. místa a štafeta žen dvě 5. pozice. „Jsem velice spokojen s výkony mých svěřenců a předpokládám, že tento tým má před sebou skvělou budoucnost, protože většina našich plavců je teprve juniorského a dorosteneckého věku.“ zhodnotil výkony žďárských reprezentantů trenér Martin Trnka.