Každoročně představuje tento závod prestižní zakončení sezony, na který se závodníci ze všech koutů republiky připravují po celý rok. Dosažené úspěchy odrážejí přípravu všech účastníků vrcholného klaní.

Mezi nejúspěšnější žďárské reprezentanty patřila Daniela Bukáčková (kategorie C), která na trati 1500 metrů PP překonala veškerou konkurenci a obsadila nejvyšší, vítězný post. Poté vybojovala třetí příčku v kratší trati na 800 metrů PP a další bronz ve sprintu na 50 metrů PP. Michal Smolík (kategorie B) znovu dokázal svou vytrvalost a svůj výkon ozdobil dvěma stříbrnými místy - na tratích 800 a 1500m PP.

Na šňůrku svých úspěchů přidali další medailové korálky také Aleš Dospěl (kategorie B), který vyplaval na 400 metrů PP bronz, Dalimil Fišar (kategorie C), jenž skončil na 100 metrů RP třetí a Leoš Dospěl, který bral na 1500 metrech PP stříbro. Špatně si nevedly ani žďárské štafety mužů i žen na 4 x 200 metrů a 4 x 100 metrů PP, které z bazénu vydolovaly pátou, šestou a dvě sedmá příčky.

Zástupci Čochtanu většinou předvedli svoje současné maximum a navzdory několika nešťastným startům si vylepšili osobní rekordy. Mistrovství v Chomutově bylo vydařeným vyvrcholením letošního ročníku.

Vedení klubu společně s trenéry Čochtanklubu děkují všem zainteresovaným, kteří v letošním roce tvořili úspěšný tým ve složení: Barbora Prokšová, Daniela Bukáčková, Sylvie Růžičková, Nikola Halmová, Lea Šimečková, Petr Mucha, Aleš Dospěl, Leoš Dospěl, Dalimil Fišar, Štepán Jáchym, Lukáš Halm, Leoš Odvárka, Čestmír Paclík a Michal Smolík.