„Co říct, brambory nemám rád. K medaili byl kousíček a místo toho je to hořká pilulka, kterou musím spolknout. Později, možná už zítra, budu ten šampionát hodnotit kladně, ale teď jsem zklamaný," uvedl Moravec.

O víkendu se však jinak Češi trápili na střelnici. Mužská štafeta si dojela aspoň pro velmi solidní šesté místo, v nedělních závodech s hromadným startem Češky skončili ve druhé desítce.

Štafetu rozbíhal Michal Šlesingr a v Novém Městě předvedl svůj jednoznačně nejlepší výkon. Dobíjet musel jen jednou a Ondřeji Moravcovi předával na druhém místě. „Škoda, že šampionát nezačíná až dnes. Kecal bych, kdybych řekl, že jsem neměl obavy, ale konečně se mi dařilo na střelnici a jely mi lyže."
Jenže na střelnici se tentokrát nedařilo očekávaným oporám, Moravcovi a Soukupovi. Finišman Michal Krčmář vybíhal z šesté pozice, kterou i udržel. „Boušek (Michal Šlesingr) to rozběhl skvěle, ale já s Jardou jsme to dost pokazili. Bimbo (Michal Krčmář) to ale ustál, zvládl to," hodnotil Moravec.

V hromadném závodu žen Gabriela Soukalová a Veronika Vítková ztratily šance na lepší výsledek při druhé střelbě vleže. „Zase jsem zápasila se střelnicí (celkem pět trestných okruhů – pozn. autora), to už je tady moje tradice. Dneska jsem se navíc cítila už dost unavená," posteskla si osmnáctá Soukalová.
Její kolegyně ve druhé položce nasbírala jediné své chyby, pomalejší běh ji však odsunul až jedno místo za Soukalovou. „Dvě chyby při jedné položce jsou hodně. Dneska mi to běžecky nechutnalo, nejely mi ani tolik lyže. Celkově jsem ale se šampionátem spokojená.

Šampionát byl velkým galapředstavením Norů. Ti z celkového počtu jedenácti zlatých urvali hned osm. Největšími hvězdami se pak stali Tora Bergerová (čtyři zlaté a dvě stříbrné) a Emil Hegle Svendsen (čtyři zlaté a jeden bronz).