ZVítkových přemožitelů ve Švédsku dnes na startu nebude nikdo, Šlesingra porazili jen osmý Bělorus Valjullin a devátý Ukrajinec Deryzemlja.

„Každý závod je ale jiný,“ mávne rukou Šlesingr a dodává: „Já se necítím moc vpohodě, ale vnástřelu se mi dařilo. Uvidíme, jak to půjde. Místní střelnice je dost větrná.“

Na největší esa svého týmu pochopitelně sází itrenér Vlastimil Vávra. „Samozřejmě sledujeme prognózy počasí. Bohužel nejsou moc příznivé, má se dost oteplovat. Podle toho jsme nasadili naše závodníky. Zdeněk Vítek poběží vprvním sledu, Michal Šlesingr ve druhém, Tomáš Holubec ve třetím a Jarda Soukup ve čtvrtém,“ sype zrukávu nominaci.

Právě posledně jmenovaný český biatlonista bude mít zřejmě nejtěžší podmínky.

„Co se dá dělat, musíme se stím nějak poprat. Počasí si holt nevyberete,“ posteskl si Soukup.

„Tratě jsou dobře připravené, ale budou se postupně rozbíjet a hrabat. To nevyhovuje Michalovi, ale Zdeněk byl ve Švédsku lepší. Tomáš Holubec je zase skvělý střelec,“ zdůvodňuje Vávra nasazení na jednotlivéúseky.

Největší soupeři? „Norové Berger a Eckhoff, po nevydařeném mistrovství světa si bude chtít spravit chuť Polák Sikora. Pozor na Deryzemlju, zvlášť na jeho střelbu,“ poukazujeVávra.

VNovém Městě je idalší skvělý střelec Rus Maxim Maksimov, ale bronzový medailista zvytrvalostního závodu zÖstersundu, se představí až vpátečním sprintu.

Právě (ne)úspěch na střelnici bude alfou a omegou závodu. „Běh bude důležitý, ale ve vytrvalostním závodě je klíčová střelba. Trestná minuta za ránu mimo je moc, těžko se maže,“ souhlasí Šlesingr.