Příznivci jihlavského plavání by byli rádi, kdyby tento trend měl pokračování. První dva listopadové dny totiž budou patřit Axis Cupu, který už tradičně láká celou českou i slovenskou špičku a některé další kvalitní plavce ze střední Evropy.

„Předpokládám, že zase dorazí kromě Slováků výběr Vídně, Maďaři z Ferencvarosu Budapešť a další," slibuje si ředitel závodu Petr Ryška.

Klání v Jihlavě se opět uskuteční za asistence kamer, přímý přenos pak můžou příznivci sledovat na některém ze streamů. „Celkem jsme překvapený, jakou mají sledovanost," podivuje se Ryška.

Důležitost mítinku umocňuje fakt, že je jedním z možností, jak splnit limit na mistrovství světa v Kataru. To je nejen pro plavce lákavá destinace. „Náš závod s ničím nekoliduje, takže se z české špičky u nás představí víceméně všichni. Absence jsou jen jednotlivé," poukazuje Ryška.

Těšte se tedy za deset dní na ty nejblyštivější hvězdy: Simonu Baumrtovou, Barboru Závadovou, Petru Chocovou či Jana Micku.

Jihlava však už v minulosti přivítala nejednoho zahraničního olympionika, mezi nimi se dokonce našli i medailisté.

Zajímavou akci však nabídne už nadcházející sobota. V Pávovském rybníku si dají dostaveníčko otužilci z celé republiky. Ti jako jedni z mála uvítají změnu počasí, babí léto není nic pro ně. Utkají se na tratích 100, 250, 500 a 750 metrů.

Triptych akcí celorepublikového významu pak zakončí na Mikuláše Memoriál Oldřicha Háje. Ten je určený pro veterány všech věkových kategorií. „Jedná se o jeden ze tří čtyř závodů, které mají u nás slušnou úroveň. Počítáme, že se v Jihlavě ukáže tak půl druhé stovky plavců. Je to taková příjemná sportovně-společenská událost," přibližuje Ryška klání veteránských plavců.