Nemluvil do větru, protože první půle celku z Vysočiny příliš nevyšla. Mladý tým si totiž tradičně neodpustil chvilkový výpadek a Zubří šlo do pětibrankového trháku.

Kormidelník Veselí tentokrát znal příčiny. „Jeli jsme sem vyhrát. Právě ta velká touha zřejmě zapříčinila, že jsme byli až přespříliš motivovaní. Balóny nám padaly z rukou, k tomu jsme vyrobili hodně technických chyb,“ všiml si.

Současně s tím ovšem slovenský trenér Nového Veselí vyzdvihl kvality jejich středečního protivníka. „Musím ocenit, jak v Zubří zapojují mladé hráče. Nebýt podobných klubů, byla by česká házená někde jinde. Toto je cesta, která by měla být inspirací rovněž pro slovenskou házenou,“ naznačil srovnání se svojí mateřskou zemí.

Házenkáři Nového Veselí (v červeném dresu) si přivezli z palubovky Zubří nerozhodný výsledek.
Bojovný výkon přinesl bod. Nové Veselí ve středeční dohrávce remizovalo v Zubří

Už v samotném závěru prvního dějství se hostující celek herně zvedl a dokázal stáhnout svoji ztrátu na rozdíl tří branek. „Těch prvních dvacet minut bylo hodně zbrklých. Cením si toho, že nás ani nepříznivý stav nepoložil. Hráči dál bojovali a rvali se o lepší výsledek,“ potěšilo jej.

O poločasové přestávce se Kostka snažil své ovečky především uklidnit, ale současně také povzbudit. „V kabině jsem hráčům řekl, že není uměním mít v kabině dobrou atmosféru, když se vyhrává, ale naopak, právě když se prohrává. Teprve až tehdy se totiž pozná skutečný charakter týmů a jednotlivých hráčů. A jsem rád, že se ukázalo, že u nás charakter je,“ vysekl kompliment.

V průběhu druhého dějství Nové Veselí stahovalo svoji ztrátu a deset minut před koncem se dokonce dostalo do vedení. V něm se pak oba celky vystřídaly, aby se rozešly smírným výsledkem 25:25. „Bod jsme si určitě zasloužili. Jsem přesvědčený, že nás tento zápas zase někam posune,“ vyslovil své přání Kostka.

Martina Sáblíková po sezoně 2020/2021 se svými úlovky. Stříbrnou medailí z MS a bronzovou z ME ve víceboji.
Plány do budoucna? Sama nevím, co bude dál, připouští nejistotu Sáblíková

S jeho slovy souhlasila také levá spojka Veselí David Melichar. „Samozřejmě bychom raději brali oba body, ale také remíza je dobrým výsledkem. Zubří hraje kvalitní házenou, byl to velice nepříjemný soupeř. Ten bod pro nás určitě má svoji cenu,“ sdělil.

V poslední minutě zápasu měly oba celky možnost utkání rozhodnout ve svůj prospěch. Ani jednomu se to ale nepodařilo. „Myslím si, že jsme k rozhodnutí měli blíže my. Bohužel se nám útok nepovedlo lépe zakončit. Na druhou stranu jsme ale poté dokázali ubránit poslední výpad našeho soupeře,“ těšilo Melichara.