Byť mají po čtyřech kolech na svém kontě šest bodů, rozhodně tam nepojedou s nosem nahoru. „Stále platí, že jsme ještě nic nedokázali. Naše výkony musíme dokázat zopakovat,“ odmítl jakékoliv sebeuspokojení trenér Nového Veselí Peter Kostka.

Zatímco klubu z Vysočiny start do ročníku vyšel, o jeho sobotním soupeři se to říci zřejmě nedá. S dvěma body je Jičín ve dvanáctičlenném pelotonu až devátý. „To nás nesmí nikterak oklamat nebo snad dokonce ukolébat. Výsledky rozhodně neodpovídaly hře, jakou se Jičín prezentoval,“ popisoval.

Podle slov slovenského kormidelníka Nového Veselí má jeho mančaft se sobotním protivníkem některé společné rysy. „Tou hlavní je v každém případě stálost kádru. V porovnání s minulým ročníkem se ten jičínský prakticky nezměnil,“ sdělil.

Brazilský útočník Dario Aoki se stal novou posilou fotbalistů Radešínské Svratky. Už za sebou má také vítěznou premiéru v dresu účastníka krajské 1. A třídy.
K vidění bude brazilská samba. Fotbalisté Radešínky hlásí hodně exotickou posilu

Pro případnou úspěšnost mužstva to není zanedbatelná záležitost. „Pokud jde o Jičín, platí to stoprocentně. Celek, který se může opřít o sehranost kádru a secvičené automatismy, bývá často úspěšnější než ten, který musí každý rok zapracovávat nové hráče. Přitom může klidně jít o relativně zvučné posily,“ zdůraznil.

Novému Veselí při poslední výhře nad Brnem výrazně pomohlo domácí prostředí. Tentokrát se však role otočí. „Jičín je házenkářské město a zdejší fanoušci dokáží soupeřům připravit nepříjemné bouřlivé prostředí,“ tušil.

Cíl jeho mančaftu je ale jasný. „Nečekám žádnou taktickou bitvu, spíše rychlou házenou s kolmým přechodem do útoku. Rozhodovat tak opět budou výkony defenziv. Moc si přejeme uspět a získat další dva body,“ přiznal Kostka.

Program 5. kola Extraligy mužů
SOBOTA: Dukla Praha – Maloměřice Brno (16.30), KP Brno – Frýdek-Místek (17.00), Kopřivnice – Lovosice, Jičín – NOVÉ VESELÍ (oba 18.00).
NEDĚLE: Plzeň – Hranice (10.30). Zubří – Karviná hráno včera večer až po uzávěrce.