Zápas v našlapané ZDT Aréně byl nesmírně vyrovnaný. V poločase to bylo nerozhodně 12:12, o výhře slezského týmu rozhodl až úplný závěr. „Jsem ale velmi hrdý na náš výkon, protože před půlrokem bychom takový zápas prohráli tak o deset branek. Zranění dvou hráčů, vyloučení Sekuliče, ale i přesto jsme až do posledních momentů bojovali o to, abychom získali alespoň bod,“ neskrýval hrdost nad výkonem svých svěřenců trenér Nového Veselí Pavel Hladík, kterého ale mrzely právě ztráty obou krajních hráčů.

„Štěrba je pro naši hru naprosto klíčový, na druhé straně také Bartůněk je hráčem, který se propracoval do základu. Oba se zranili už v prvním poločase, u Štěrby to s kotníkem vidím tak na tři týdny,“ odhadl dobu léčení kouč Veselí.

Emoce pracovaly

Samostatnou kapitolou sobotního utkání byl výkon dvojice rozhodčích Lukáše Friesera a Radoslava Kavuliče. Ti už v první půli předvedli několik velice diskutabilních zákroků, které vyzněly v neprospěch celku z Vysočiny. V podobném výkonu pak oba pokračovali také po změně stran. A jak viděl sporné momenty v neprospěch svých svěřenců novoveselský trenér?

„Jako trenér se k tomu nechci vyjadřovat. Náš klub podal ihned po utkání stížnost na výkon obou rozhodčích zápasu, ale také delegáta s tím, že vyjádření klubu bude zveřejněno až poté, co bude známo vyjádření stanoviska Českého svazu házené k naší stížnosti,“ vysvětlil Hladík.

Ilustrační foto.
Venkovní výjezdy bodový zisk nepřinesly

Vyhrocené utkání vygradovalo v úplném závěru, hned po závěrečné siréně. Na palubovce byla k vidění menší strkanice, kterou se ale podařilo uklidnit. „Pracovaly emoce, protože frustrace hráčů i diváků byla obrovská. Poprvé jsem v Novém Veselí zažil, že by diváci v takové míře vypískali po skončení zápasu oba rozhodčí i delegáta,“ kroutil hlavou Pavel Hladík.

Jednička nezklamala

To, co jej však muselo v každém případě potěšit, byl skvělý výkon gólmana Víta Schamse. Některé jeho zákroky v průběhu zápasu byly až neuvěřitelné.

„Víťa byl perfektní, ale vyzvedl bych také výkon celé obrany. Bohužel jsme v útoku přišli o hodně balonů, navíc jsme za celý zápas neměli výhodu ani jedné sedmičky,“ komentoval kouč Nového Veselí, který dobře ví, co na jeho tým čeká.
„Utkání naznačilo to, že se blíží závěr extrémně vyrovnané soutěže, o čemž svědčí jen pohled na tabulku. Prakticky posledních pět mančaftů hraje o sestup, ale zároveň se také všichni perou o play-off. Čeká nás zřejmě velice náročné období.“

V dalším kole zavítají jeho ovečky na palubovku Lovosic. S těmi má Nové Veselí v letošní sezoně výbornou bilanci. Na podzim je doma v extralize jednoznačně a vysokým rozdílem přehrálo, podobně dopadl na konci ledna také vzájemný souboj ve Final four Českého poháru.

„Musíme se z tohoto stavu dostat, protože všichni víme, že jsme měli vyhrát. Uvidíme, v jaké sestavě pojedeme. Lovosice jsou týmem s obrovskou sílou, obzvlášť v domácím prostředí. Naše pozice je ale jednodušší, než pokud bychom hráli doma, budeme se jí snažit využít,“ dodal Pavel Hladík.

Gólman věří v obrat

Jak již bylo několikrát zmíněno, to hlavní, o co se mohli hráči Sokola opřít, byl výkon brankářské jedničky Víta Schamse. Bohužel ani jeho zákroky nestačily alespoň na zisk jednoho bodu. „Byl to pro nás nesmírně smolný zápas, který jsme chtěli vyhrát. Byly by to důležité body, bohužel jsme ale neproměňovali příležitosti, které jsme si dokázali vypracovat,“ mrzelo gólmana Nového Veselí, který ale svůj přínos pro tým hodnotil s tradiční skromností.

„Takové už zápasy bývají, někdy se daří více obraně, jindy zase útočníkům. Tentokrát padlo v utkání méně branek, obě obrany fungovaly velice dobře, to se každému brankáři hned chytá lépe. Bohužel jsme nedali branky v rozhodujících okamžicích závěru zápasu, to podle mého rozhodlo o naší těsné porážce,“ domníval se Schams.

Ani on si nemohl nevšimnout několika kontroverzních verdiktů dvojice rozhodčích, příliš zabředávat do podrobností ale neměl v úmyslu.

Jiří Ročárek.
Ročárek pronikl na Ski Classics do top dvacítky

„Nechci se k tomu moc vyjadřovat. Z mého pohledu tam bylo pár složitých momentů pro rozhodnutí, ale jak už jsem řekl, nechci se k tomu příliš vyjadřovat, to mi ani nepřísluší,“ zachoval klidnou hlavu gólman Veselí, který věří, že by to mohlo jeho týmu pomoci.

„Myslím si, že by nás to mohlo nakopnout, protože jsme nebyli horším týmem. Určitě jsme si nezasloužili prohrát, věřím, že se od toho výkonu můžeme odrazit k dalším zápasům.“

Podobně jako trenér Hladík, také Schams očekává v Lovosicích obtížné utkání. „Na jejich půdě se hraje úplně jinak než doma. Druhý poločas pohárového utkání ukázal, že mají velkou kvalitu. Bude to podobné jako s Karvinou, vyrovnaný zápas, uvidíme, kdo bude šťastnější.“