Náhrada za chaotický domácí šampionát, který se měl na konci června v Domašově u Brna uskutečnit za plného provozu, se odjede v rámci 11. ročníku etapového závodu Vysočina. Tak zní rozhodnutí Českého svazu cyklistiky.

Před čtrnácti dny zrušil závod hlavní rozhodčí kvůli nezajištěné trati. Ženy se musely proplétat mezi kamiony a traktory, muži už neodstartovali vůbec. „Je pravda, že auta tam jezdila docela dost. Nevím, jak ostatní, ale mě docela zbrzdila,“ zavzpomínala na ostudně připravený závod žďárská rychlobruslařka Martina Sáblíková, která dojela do cíle na třetím místě.

 

 

Náhradní časovka bude čtvrtou etapou závodu Vysočina a startovat na ní budou nejen cyklisté absolvující celý podnik, ale také ti, kteří přijedou pouze na mistrovský závod. O domácí tituly se bude bojovat pouze na osmnáctikilometrové trati, zatímco v Domašově se mělo jet 45 km.

Téměř jistě však do Žďáru nad Sázavou nedorazí nikdo z českých jezdců, kteří závodí za zahraniční kluby. Tím bude startovní pole značně ochuzeno. Rozdělit medaile z domácího šampionátu je potřeba především kvůli žebříčku Mezinárodní cyklistické unie. Jezdci budou bojovat o 60 bodů, o něž by jinak Česko přišlo.