Devatenáctiletá lyžařka měla za sebou těžkou sezonu plnou závodů po celé Evropě, cestování a stovek hodin tréninků. Přesto dokázala najít dostatek fyzických a psychických sil k tomu, aby v Koutech vybojovala bronzovou medaili ve slalomu a ve Špindlerově Mlýně dokonce druhé místo v obřím slalomu.

Snad ještě větší radost jí ale způsobil fakt, že si vyjela fantastických 28,3 FIS bodů, které jí pro příští ročník zajišťují mnohem lepší postavení na startu významných evropských podniků. V závodech se tak dostane dříve do branek a na rychlejší trati se zvýší její šance na dobré umístění.

Krásný konec roku jí umocnil fakt, že se šampionát ve Špindlerově Mlýně jel i jako memoriál Jarka Drápely, skvělého velkomeziříčského lyžaře a závodníka. Gratulaci na stupních vítězů přijímala přímo od jeho otce. „Úspěchy Veroniky jsou velkým povzbuzením pro všechny ‚alpáky' z Velkého Meziříčí a pro celý místní Ski klub. Díky ní jsme totiž získali třetí místo v Českém poháru a samotná Veronika zvítězila jak mezi ženami, tak mezi juniorkami," pyšně říká předseda Ski klubu Velké Meziříčí Jiří Novotný a dodává: „Je to odměna za snahu a úsilí, které závodnické činnosti dává celý realizační tým Ski klubu Velké Meziříčí. Sjezdové lyžování je jedním z nejdražších sportů a získat v něm úspěch, je nadmíru náročné. Proto je nutné zdůraznit, jak důležitá je pro nás podpora města Velké Meziříčí a Svazu lyžařů České republiky."

Velkomeziříčští závodníci jezdí již řadu let vrcholné republikové závody a díky Veronice Čamkové mají svoje zastoupení i v juniorské reprezentaci ČR a na závodech v Evropě. „Veronice a jejímu realizačnímu týmu bych chtěl poblahopřát k úspěchům, kterých v této sezoně dosáhly. Troufám si tvrdit, že to jistě není naposledy, co o ní slyšíme," zahleděl se Jiří Novotný do budoucnosti.