Nejdřív to ale vypadalo, že osmý díl Žďárské ligy mistrů vyhraje Marek Papoušek. Třetí muž seriálu jel v rozjížďce právě s Kotrchovou. A oba zajeli do té doby nejlepší čas.

„Marek mi moc pomohl,“ libovala si vítězka, která využila jízdy v kontaktu. „Že bych ho předjela? Tak to fakt ne, ujížděl mi, držela jsem se zuby nehty,“ usmívala se bývalá reprezentantka v short tracku a teď na plný úvazek maminka roční holčičky, která „fandila“ z kočárku.

Na čas Kotrchové nestačil ani parádní výkon Martiny Pelánové, kterou na bedně doplnila ještě Pavla Marečková.

Pak už se čekalo jen na to, jestli Kamenský jako žhavý kandidát na vítězství disciplínu vůbec stihne. Dorazil. Jako poslední se postavil na start a časem 2:10,25 a všem sebral vítr z plachet.

Unavený vítěz

Ve srovnání s loňskem, kdy jej nečekaně porazil lyžař Martin Zach, si polepšil o téměř čtyři vteřiny. I přesto, že měl za sebou windsurfingové závody a startoval na vypůjčených bruslích.

„Vytuhl jsem už po kole a půl. Pak už jsem jel na dluh a doufal, že nespadnu a dojedu v dobrém čase,“ prozradil třiatřicetiletý vítěz. „Ale jako zlepšení to moc neberu, reálně můžu myslet na čas kolem 2:05, což jsem loni jezdil v tréninku,“ říkal nespokojeně.

Stříbrný Papoušek neměl důvod truchlit. I když trošku litoval, že nemohl jet s Kamenským v rozjížďce. „Radima bych neporazil, jen bych se za něj snažil schovat, a tím pádem by mě možná vyvezl k lepšímu času,“ uvažoval.

Dvaatřicetiletý učitel letos atakuje čelo celkového pořadí. Na bruslení ale trénoval jen čtyřikrát. „Nemám moc času, tak se snažím víc připravit na disciplíny, co mi tolik nejdou,“ vysvětloval.

Tleskalo se i výkonu třetího Vladimíra Hájka a hlavně pátého Pavla Harvánka. Šedesátník z Vlachovic kroužil na oválu jako mladý dravec. „Harvajzův výkon? Fakt respekt,“ glosoval Kamenský. Ti nejlepší po trati doslova létali. I díky kvalitní výbavě dosáhli průměrné rychlosti přes 35 km/hod.

Ale disciplína, kterou si nenechalo ujít celkem 85 lidí na všech možných typech „kolečkáčů“ měla i jiné vítěze. „Mám tady jasně největší fanklub,“ chlubila se pobaveně Světlana Konečná, jedna ze stálic dvanáctiboje.

Další disciplínou bude 28. června vrchařská časovka ze Žďáru do Skleného.

---------------

Výsledky 8. disciplíny ŽLM – in-line rychlobruslení (cca 1350m): Muži: 1. Radim Kamenský 2:10,25 min., 2. Marek Papoušek 2:15,19, 3. Vladimír Hájek 2:18,87, 4. Libor Hudeček 2:18,88, 5. Pavel Harvánek 2:19,49. Ženy: 1. Lucie Kotrchová 2:17,89, 2. Martina Pelánová 2:25,75, 3. Pavla Marečková 2:41,72, 4. Kateřina Polívková 2:48,35, 5. Anita Benešová 2:53,86.