BOHUNICE V. MEZIŘÍČÍ 25:23

Po vyrovnaném úvodu Bohunice odskočily na rozdíl tří branek. Meziříčský útok totiž byl až příliš křečovitý a často končil nepřesnou střelbou nebo na brankové konstrukci. Do šaten se proto šlo za stavu 14:11.

V úvodu druhé půle byli hosté herně lepší a nadechovali se k obratu. Místo něj ale přišla série vyloučení, během které Vaverkův výběr musel čelit přesilovce šesti proti třem. Tu domácí s přehledem využili a odskočili na 21:16. Závěrečný tlak se při zahazování šancí minul účinkem, a tak body zůstaly v Brně. „Dnešního utkání je škoda. Kromě úvodu jsme nehráli špatně, ale díky mnoha neproměněným šancím jsme se připravili o body se soupeřem, který byl tentokrát k poražení,“ uvedl trenér Vlastimil Vaverka.

Branky V. Meziříčí: Bezděk 6, Fischer 5/2, Petr Kříbala 2, M. Kříbala 3, V. Hron 2, Večeřa 1, Kaštan 1, Konečný 1, Živčic 1. Poločas: 14:11.

NOVÉ VESELÍ H. BROD 38:25

Začátek střetnutí poznamenaly novoveselské nepřesnosti a zbrklost. Letos nevyzpytatelný Brod se díky tomu držel až do 15. minuty ve hře (7:7). Jakmile se ale domácí výběr zklidnil, naplno se projevil rozdíl mezi oběma mužstvy. Nové Veselí začalo skórovat z rychlých útoků a odskočilo na rozdíl šesti branek.

Po přestávce domácí ještě více přitvrdili v obraně, na což soupeř vůbec nedokázal odpovědět a začal kupit chyby. Toho Hladíkovi svěřenci dokonale využili a díky vysoké výhře se prostříleli na druhé místo tabulky. „Náš výkon nebyl hlavně na začátku ideální, přesto jsem rád, že jsme dokázali soupeře porazit tak velkým rozdílem,“ řekl kouč Pavel Hladík.

Branky Nového Veselí: Strejček 11, Pavel Najman 8, Šůstek 5, V. Klíma 5, Bláha 3, M. Hajčman 2, K. Hajčman 1, Kazatel 1, Štikar 1, Smrčka 1. Poločas: 19:13.