Český sprinter postoupil z dopolední kvalifikace jako pátý a v osmifinále na cílové pásce udržel drobný náskok, který si v průběhu kola vypracoval. Ve čtvrtfinále pak vydělal na pádu soupeřů a opět vyhrál. „Nevešli jsme se všichni do zatáčky před takovým malým sjezdem. Zůstal jsem na kole sám, tak jsem do toho šlápnul," popisoval čtvrtfinále.

V semifinále skvěle odstartoval, ale v cílové rovince ho přespurtoval zkušený mistr světa, Australan Paul van der Ploeg. „Dynamika tam je, všechno jsem dal do začátku. Ve finiši mi došly síly," přiznal Bogár a dodal: „Je to můj největší úspěch, o to je to lepší, že byl před domácími fanoušky. Finále určitě přijde." V malém finále pak dvacetiletého Čecha porazil jen týmový kolega, Polák Marek Konwa.

Finále mužů se jako jediná jízda jelo za velkého lijáku a déšť svědčil Slovinci Halzerovi, soupeřům nedal šanci. Další Češi, Tomáš Tvrdík a Luděk Šeller, nepřekročili práh osmifinále.

Ženy se neprosadily

Do vyřazovacích bojů z českých žen postoupily čtyři, žádná z nich se však do čtvrtfinále nepodívala. Nejblíže k tomu měla Tereza Huříková. Sice špatně odstartovala, ale před cílovou rovinkou figurovala na postupové pozici. „Ukázalo se, že start tady moc nerozhoduje, dokázala jsem se dostat dopředu," uvedla Huříková.

Jenže ve finiši nestačila na Švýcarku Seitzovou ani Nizozemku Terpstraovou. „Tenhle typ závodu je strašně moc intenzivní. Absolvovala jsem ho poprvé, bavilo mě to. Mrzí mě, že jsem nepostoupila, ale chyběly mi síly," dodala.

Třetí ve své jízdě skončila i Kateřina Nashová, i ona neměla ve finiši nárok. „Stačí se podívat na startovku, ty holky jsou o dvacet mladší než já," povzdechla si v cíli.

Výsledky

Eliminator, muži: 1. Halzer (Slovinsko), 2. Federspiel (Rakousko), 3. van der Ploeg (Austrálie),… 6. Bogár, 25. Šeller, 28. Tvrdík (všichni ČR).

Ženy: 1. Engenová (Švédsko), 2. Mullensová (Austrálie), 3. Stirnemannová (Švýcarsko),… 17. Nashová, 19. Berková, 26. Huříková, 27. Šulcová (všichni ČR).