Vácha tak opět posiluje své naděje na obhajobu loňského celkového prvenství. Díky malé účasti mohli hráči absolvovat více restartů. Výjimkou tudíž nebyly i tři pokusy v kvalifikaci. Nejlépe si nakonec překvapivě vedl nejmladší hráč turnaje Aleš Punčochář mladší, jenž dosáhl 386 bodů a postupoval do semifinále z první pozice.

Jeden bod na něj ztrácelo duo Lavický-Jaroš. Oba dosáhli shodného náhozu 385 kuželek. V následném semifinále již exceloval vedoucí hráč průběžného celkového pořadí Petr Kobza. Ten díky dvěma prvotřídním hodům 205 a 235 kuželek přeskočil své soupeře a dosáhl tak magického čísla 800 bodů v součtu kvalifikace a semifinále.

Tento výkon ho vynesl do čela semifinále a zároveň ho pasoval na držitele největšího náhozu turnaje. Druhý Bohumil Lavický však ztrácel na Kobzu pouhých 13 bodů, když si v semifinále připsal na své konto solidní nához 212 kuželek. Další účastníci turnaje již zaostali a na vedoucí dvojici výrazněji ztráceli. Ve finále se začalo opět od nuly, což může být pro mnohé velmi svazující.

O konečném pořadí totiž rozhodují pouze dva hody. Finalistům se již nepodařilo nepředvést tak skvělé výkony jako v úvodu turnaje a zahráli většinou standardně. Nejlépe vyšly dva finálové hody Zbyňku Váchovi.

Ten se tak stal s celkovými 366 body vítězem devátého kola turnaje. Druhou příčku obsadil Jiří Málek s 347 body a bronz vybojoval Miroslav Čížek náhozem 345 bodů. Do konce celého seriálu chybí ještě tři turnajová kola a dramatický boj o celkové prvenství bude tak ještě velmi zajímavý. Desátý díl bowlingové série se odehraje 13. října opět ve žďárské Laguně.

9. kolo turnaje o titul Přeborníka Žďárska: 1. Zbyněk Vácha 366 bodů, 2. Jiří Málek 347, 3. Miroslav Čížek 345, 4. Petr Kobza 340, 5. Ivan Bukáček 336, 6. Bohumil Lavický 304.
Celkové bodování: 1. Petr Kobza 136 bodů, 2. Zbyněk Vácha 131, 3. Bohumil Lavický 89, 4. Miroslav Čížek 79, 5. František Ježek 73, 6. Ivan Bukáček 73.