Od té doby opět drtí jednoho soupeře za druhým. „Utkání by určitě měla jiný náboj, takhle můžeme jenom jejich náskok snížit. Na druhou stranu můžeme odčinit matný výkon z Kerhartic, hrát tedy bude o co," je si dobře vědom kouč Pavel Veselý.

V sobotním  dvojzápase půjde volejbalistům o šest bodů, v případě plného zisku by si mančaft z Třebíčska mohl vybudovat ještě před polovinou ligy už luxusní náskok třinácti bodů, o nějž by už jen stěží přicházel. „Při šestibodovém systému by se to ještě dalo dohnat, i Hrotovice někde klopýtnou, ale přiznávám, že už by to bylo složité. Rádi bychom proto jejich náskok snížili. Ideálně na pouhý bod," přeje si Veselý.

Cíl? Udržet domácí tvrz

Aby se to TJ Žďár povedlo, nezbývá než povolit soupeři pouze jeden set v každém zápase. „Reálný cíl je vyhrát dvakrát, a když to bude za šest bodů, bude to skvělé. V domácím prostředí na ně máme, vždyť jsme na Bouchalkách už dlouho nenašli přemožitele, u nich to bude horší," dodává.

Do cesty se ale TJ nepostaví žádná ořezávátka. „Už spolu hrají dlouho, mají zkušené hráče v ideálním volejbalovém věku. Podle mě jsou na vrcholu," upozorňuje kouč. Ani jeho mančaft se však nemá čeho bát. Ve druhé lize si v loňské nováčkovské sezoně vybudoval konečným třetím místem prestiž. Stříbrným Hrotovicím uzmul jeden bod v jejich hale a doma se po výsledcích 3:1 a 2:3 radoval ze čtyř. „Kluci jsou natěšení. Chceme protáhnout šňůru deseti domácích výher, navíc máme nachystaný program pro diváky. Třeba losování o ceny," prozrazuje kouč snahu o zpestření volejbalového svátku, na nějž by měl mít k dispozici kompletní kádr.

Lídři soutěže bez postupových ambicí

Ať už sobotní derby, která ve sportovní hale na Bouchalkách začínají v 10 a ve 13 hodin, dopadnou jakkoliv, zdá se, že v současné situaci po vyšší soutěži netouží první ani druhý celek tabulky. Cestu do výrazně nákladnější celorepublikové první ligy brzdí jak finance, tak samotný systém soutěže.

„Myslím si, že postupovat chtít stejně jako my nebudou. První liga něco stojí, je mnohem kvalitnější a hlavně se hraje v pátek a sobotu," vysvětluje Veselý s tím, že právě nešťastně zvolené pátky jsou pro menší týmy plné vysokoškoláků likvidační.