A pořadatelé i letos očekávají překonání dosavadní nejvyšší účasti. Vloni se na start postavilo 373 běžců v hlavním závodě a více než 130 dětí. To je prozatím maximum, kterého Borovská desítka dosáhla. Ale to bude, zdá se, překonáno. Ostatně počty závodníků se v Havlíčkově Borové každý rok navyšují, vždyť akce při svém zrození začínala s pouhými 46 běžci.

„Už nyní je přihlášeno 333 dospělých, další se nahlásí až na místě. Účastnický rekord trati by tak opět mohl být překonán," usmíval se jeden z pořadatelů Zbyněk Zelený. Hlavní závod, jehož nejvýznamnějším partnerem je městys Havlíčkova Borová, startuje v sobotu v 17 hodin na borovském náměstí. Trasa vede lesnatou přírodou a končí na fotbalovém hřišti, kde závodníci najdou zázemí, a kde budou odpoledne připraveny i dětské závody či občerstvení.

I letos se pořadatelé rozhodli spojit své síly s neziskovou organizací Fokus Vysočina, která se věnuje péči o duševně nemocné. Část výtěžku ze startovného pořadatelé věnují na činnost chotěbořského střediska Fokusu, který v Borové představí svoji činnost. Dodejme, že běžecký rekord trati drží z loňského roku Leoš Pelouch z Chotěboře s časem 34 minut a 4 vteřiny. Mezi ženami byla nejrychlejší Lada Nováková z Havlíčkova Brodu s časem 37 minut a 43 vteřin.

(jš)